Technik hotelarstwa

Strona główna / Technik hotelarstwa

Przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym

  • geografia
  • język angielski

Kwalifikacje w zawodzie

  • HGT.03. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie
  • HGT.06. Realizacja usług w recepcji

Praktyka zawodowa

  • 4 tygodnie w III klasie
  • 4 tygodnie w IV klasie

Jeżeli jesteś ciekawy ludzi i świata, życzliwy, łatwo nawiązujesz kontakty i lubisz pracę z ludźmi to ten kierunek jest stworzony dla Ciebie!

Geografia, która jest realizowana na poziomie rozszerzonym, pomoże Ci zdobyć szeroką wiedzę o świecie i turystyce, a nauka języka angielskiego pozwoli Ci przygotować się do matury, ale przede wszystkim pozwoli podnieść kompetencje w zakresie wypowiedzi ustnych i pisemnych, również w zakresie hotelarstwa.

Uczniowie uczestniczą w praktykach zawodowych dwukrotnie w cyklu kształcenia, łącznie w wymiarze 8 tygodni. Odbywają się one w przedsiębiorstwach branżowych (hotele w Oławie, Wrocławiu, Szklarskiej Porębie), umożliwiających zdobycie umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie.

Na przedmiotach zawodowych poznasz specyfikę pracy w hotelu oraz poszczególne stanowiska pracy, nauczysz się jak planować, organizować i koordynować pobyt gości w danym obiekcie noclegowym. Zdobędziesz także umiejętność profesjonalnego reagowania na potrzeby gości, rozwiązywania problemów związanych z ofertą noclegową oraz przyjęcia i rozliczenia należności. Przygotujesz się do obsługi gości VIP oraz osób niepełnosprawnych.

Uczniowie biorą udział w wycieczkach zawodoznawczych, zajęciach praktycznych, praktykach zawodowych zagranicznych w ramach projektów unijnych. Najlepsi uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej oraz konkursach branżowych, odnosząc sukcesy.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł rozpocząć pracę w hotelach, pensjonatach i innych obiektach, restauracjach i barach, recepcjach spa, medycznych i w obiektach rekreacyjnych, biurach podróży i obiektach turystycznych, obsłudze klienta w hurtowniach, sklepach i biurach, lub kontynuować naukę na kierunkach związanych z hotelarstwem i turystyką.

TECHNIK HOTELARSTWA – KIERUNEK NA 5*

Skip to content