Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Strona główna / Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym

  • matematyka
  • język angielski

Kwalifikacje w zawodzie

  •  PGF.04. Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych
  • PGF.05. Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

Praktyka zawodowa

  • 4 tygodnie w III klasie
  • 4 tygodnie w IV klasie

Jeśli masz zmysł plastyczny, cechuje Cię dokładność i wrażliwość, jesteś kreatywny i nie boisz się wyzwań, jakim jest praca z wykorzystaniem profesjonalnych programów komputerowych do precyzyjnego projektowania, wybierz naukę na tym kierunku.

Matematyka realizowana na poziomie rozszerzonym zwiększy Twoje szanse na kontynuację kształcenia na uczelniach wyższych. Nauka języka angielskiego pozwoli Ci przygotować się do matury, ale przede wszystkim pomoże podnieść kompetencje w zakresie wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Uczniowie uczestniczą w praktykach zawodowych dwukrotnie w cyklu kształcenia, łącznie w wymiarze 8 tygodni. Odbywają się one w przedsiębiorstwach branżowych, umożliwiających zdobycie umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie.

Podczas zajęć z przedmiotów zawodowych poznasz nowoczesne techniki komputerowe, zagadnienia z zakresu poligrafii i modelowania 3D. Nauczysz się projektowania graficznego, opracowywania publikacji, przygotowywania materiałów do druku, poznasz tajniki druku cyfrowego, ale także budowę maszyn drukarskich działających w środowisku cyfrowym.

Zdobędziesz umiejętność projektowania i składania folderów, plakatów, billboardów, czasopism, książek, a także tworzenia opakowań i etykiet na opakowaniach produktów, materiałów reklamowych i wizytówek.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz mógł rozpocząć pracę w agencjach reklamowych, studiach graficznych, zakładach poligraficznych, wydawnictwach, w działach marketingu i reklamy, przemyśle (wzornictwo przemysłowe), lub kontynuować naukę na kierunkach poligraficznych, artystycznych, informatycznych.

Skip to content