Podwójny finał konkursów regionalnych

Podwójny finał konkursów regionalnych

29 października 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się podsumowanie IV Regionalnego Konkursu „Kultura. To lubię!” oraz VI Regionalnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

Nie Mickiewicz a Sienkiewicz patronował tegorocznej odsłonie konkursu „Kultura. To lubię!”. Gala finałowa rozpoczęła się prezentacją przybliżającą życie i twórczość polskiego noblisty. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prac zgłoszonych do konkursu. Gromkimi brawami zakończył się pokaz nagrodzonego filmu, a dopełnieniem imprezy były występy laureatów konkursu muzycznego. Nagrody wręczyli Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń i wicedyrektor CKZiU w Oławie Agnieszka Szawan-Paras oraz jurorki – Kamila Bakalarczyk-Kruk, wokalistka i założycielka „Śpiewającego Studia”, i Jagoda Ambrozik-Haba, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w CKZiU

Uczestnicy konkursu „Kultura. To lubię!” tradycyjnie rywalizowali w trzech kategoriach – literackiej, artystycznej i kulinarnej, które zostały rozstrzygnięte w dwóch etapach. Już w pierwszym Jury stanęło przed bardzo trudnym wyborem, ponieważ prace zgłoszone do konkursu w kategorii artystycznej zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowano o przyznaniu aż pięciu nagród i wyróżnień.

I nagroda w kategorii „Film” przypadła Patrykowi Warwasowi (LO Nr I w Oławie) za inspirowaną nowelą Henryka Sienkiewicza animację poklatkową pt.: „Latarnik”.

I nagrodę w kategorii „Praca plastyczna” przyznano Katarzynie Borkowskiej (LO nr XVII we Wrocławiu) za portret Henryka Sienkiewicza, natomiast wyróżnienie otrzymał Kacper Mycek (CKZiU w Oławie).

I nagrodę w kategorii „Fotografia” odebrała Zofia Podlecka (SP nr 6 w Oławie), a wyróżnienie Paulina Kossakowska (LO Nr I w Oławie).

Nie przyznało nagród w kategorii literackiej.

Konkurs w kategorii kulinarnej rozstrzygnięto podczas gali podsumowującej. Uczestnicy zaprezentowali własnoręcznie przygotowane potrawy, inspirowane twórczością Henryka Sienkiewicza lub czasami, w których żył. Barbara Müller i Jagoda Ambrozik-Haba, nauczycielki przedmiotów gastronomicznych i hotelarskich, oceniały smak i estetykę przygotowanych potraw, recepturę oraz sposób prezentacji w stylizacji z epoki. Zdecydowały o przyznaniu:

I nagrody Aleksandrze Franczak (CKZiU w Oławie) za placki serowe z rodzynkami oraz dwóch wyróżnień – Klaudii Kruszelnickiej (LO Nr I w Oławie) za tort „W pustyni i w puszczy” i Michałowi Hołówce (SP nr 6 w Oławie) za zrazy z sosem grzybowym.

Integralną częścią imprezy było wręczenie nagród w VI Regionalnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, którego eliminacje odbyły się 17 października 2019 roku. Laureatkami konkursu zostały Sandra Guras (ZSP Nr 2 w Oławie) oraz uczennice CKZiU: Gabriela Gierula, Daria Lech i Weronika Łuczak. Jury doceniło także umiejętności Wojciecha Zarzyckiego, akompaniującego Sandrze.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Wrażenia estetyczne i smakowe uczestnicy, laureaci i zaproszeni goście mogli omówić, delektując się ciastem w kawiarence przygotowanej przez uczniów klasy ID.

Konkursy i galę podsumowującą przygotowały nauczycielki z zespołu przedmiotów humanistycznych przy wsparciu Dyrekcji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Starostwa Powiatowego, głównego fundatora nagród.

MF
zdjęcia: Wiktoria Wiśniowska

Skip to content