I Piknik Kościuszkowski

I Piknik Kościuszkowski

Rok szkolny 2019/2020 jest wyjątkowym rokiem: naszą szkołę wybrało przeszło 300 uczniów uczących się w 10 klasach pierwszych.

18 października 2019 zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet uczniów poprzez złożenie ślubowania i symboliczne pasowanie. Była to okazja do integracji, wzajemnego poznania się, spotkania z zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Było to święto Centrum, mieszczącego się w obecnej lokalizacji od 50 lat. Pomimo słusznego wieku, szkoła nadal pozostaje młoda dzięki uczniom!

Symbolicznego pasowania dokonała Dyrektor CKZiU Maria Domaradzka, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie podinspektor Marzena Sypko oraz Naczelnik Oświaty Małgorzata Łagowska. Poszczególne kierunki i specjalizacje pasowane były symbolami zawodów: policyjnym lizakiem, kluczem mechanicznym, gigantyczną chochlą, kluczem hotelowym otwierającym wszystkie drzwi, tubami – reklamową, graficzną i dziennikarską, oraz berłem – symbolem królów zawodów.

Zwieńczeniem uroczystości było grillowisko i słodki poczęstunek, przygotowane przez uczniów starszych klas.

Wszystkim nowym uczniom życzymy wytrwałości, sukcesów, miłych chwil i wszystkiego najlepszego w murach CKZiU przez najbliższe 4/5 lat!!!

Skip to content