RÓŻOWA WSTĄŻKA w CKZiU

RÓŻOWA WSTĄŻKA w CKZiU

Październik na całym świecie jest uznawany za miesiąc świadomości raka piesi (Breast Cancer Awareness Month). Międzynarodowym symbolem tej akcji jest różowa wstążeczka. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet i najczęstszą przyczyną zgonów. W tym roku także nasza szkoła dołączyła do akcji promującej wiedzę o chorobie i uświadamiającej w zakresie profilaktyki.         

21 października uczniowie klas 2GP i 3GP, pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego Magdaleny Chorąży i Moniki Grzybowskiej, wzięli udział w „Marszu Różowej Wstążki”, który przeszedł ulicami Oławy.

W ramach zajęć z wychowania fizycznego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych. Uzyskali wiedzę teoretyczną, dotyczącą przyczyn, objawów oraz wykrywania choroby, a podczas części praktycznej mogli sami na fantomach piersi poszukać guzków poznanymi wcześniej metodami.

Ostatnim działaniem był udział w V Memoriale Elżbiety Wojdyły, w którym uczestniczyli uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele CKZiU.

Tekst i zdjęcia: M. Chorąży i M. Grzybowska

Skip to content