Współpraca z CeTA

Współpraca z CeTA

Nasza szkoła podjęła współpracę z Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Jednym z punktów tejże współpracy jest poznanie miejsca, w którym zostały wyprodukowane największe polskie filmy.

Uczniowie Technikum Reklamy z klas 2R oraz 4RM-R wraz z opiekunami panią Magdaleną Dorociak oraz panią Joanną Danik-Kruk zapoznali się z historią obiektu, mogli podglądnąć pracę charakteryzatorów, a także przebrać się w dostępne w magazynie stroje filmowe. Następnym punktem wycieczki było zobaczenie wielkich studiów filmowych. Pani Agnieszka Szarmach, koordynator projektów edukacyjnych, opowiedziała, jaki sprzęt jest wykorzystywany przy produkcji oraz jak powstaje scenografia. Poznaliśmy kilka filmowych „smaczków”, m.in. w dostępnym basenie pod podłogą, były kręcone niektóre sceny w serialu „Wielka woda”.

Współpraca z Centrum Technologii Audiowizualnej umożliwia odbywanie praktyk zawodowych w obiekcie. Już od listopada, jedna z naszych uczennic technikum reklamy będzie miała możliwość poznania tajemnic kinematografii.

JDK

 

Skip to content