I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Drużyna w składzie: Wiktoria Gawron, Martyna Haniszewska i Dawid Paź zajęła I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Indywidualnie zwyciężyła Wiktoria Gawron zajmując również I miejsce.

 

Konkurs odbył się 30 maja 2019r. i obejmował zagadnienia z krajów niemieckojęzycznych Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtenstein. Uczniowie zmagali się z testem pisemnym zawierającym pytania dotyczące wiedzy na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtenstein, następnie odbyła się część ustna podczas której uczniowie rywalizowali ze sobą w 3 – osobowych drużynach. Zarówno w części ustnej jak i pisemnej młodzież odpowiadała na pytania w języku niemieckim, a dotyczyły one historii, geografii, kultury, literatury niemieckiego obszaru językowego. W części ustnej zawierającej XIV rund rozpoznawali utwory muzyczne, znanych sportowców, pisarzy, aktorów czy polityków.

Konkurs miał na celu zainteresowanie młodzieży kulturą krajów niemieckojęzycznych oraz zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego.

Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs prowadzili: Bartosz Ciszewski i Konrad Chorągwicki.

Organizatorem konkursu była Agnieszka Szawan-Paras

Skip to content