Sukces Martyny Sopaty w X Regionalnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej oraz III miejsce dla Gabrieli Gieruli i Martyny Puć.

Sukces Martyny Sopaty w X Regionalnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej oraz III miejsce dla Gabrieli Gieruli i Martyny Puć.

Czy mógłby istnieć świat bez muzyki? Raczej tak, jednak byłby on zdecydowanie smutniejszym miejscem. Muzyka to niezwykle ważny element w życiu wielu ludzi. Jest ona nie tylko prostą rozrywką, lecz również nośnikiem wyższych emocji i sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością. Dlatego również w tym roku 07 czerwca w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta odbył się X Regionalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 7 i 8 szkół podstawowych, klas 3 gimnazjów oraz szkół  ponadgimnazjalnych z naszego regionu.

Uczestnicy  prezentowali swoje umiejętności wokalne w wybranym przez siebie języku obcym. W tym roku utwory były wykonywane w języku angielskim, niemieckim, japońskim, francuskim i serbskim. Jury, którego przewodniczącą była pani Izabela Smoleń ze Studia Wokalnego w Oławie oceniało występy w oparciu o następujące kryteria: opanowanie tekstu, poprawność językową, zdolności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny.

Celem konkursu jest popularyzacja śpiewu,  jako formy rozwoju i ekspresji, zachęcenie młodzieży do nauki języków obcych, zainteresowanie muzyką i piosenką obcojęzyczną, kreowanie wzorców twórczego spędzania wolnego czasu oraz podnoszenie kwalifikacji artystycznych i estradowych. Cieszymy się, że konkurs wzbudza ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, a występy uczestników były na  bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie.

Laureaci

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce ex aequo – Martyna Sopata z CKZiU w Oławie oraz Sandra Guras i Wojciech Zarzycki z ZSP nr 2 w Oławie

II miejsce – Julia Fotyga z LO Nr I w Oławie

III miejsce ex aequo – Gabriela Gierula oraz Martyna Puć z CKZiU w Oławie

Martyna Sopata – I miejsce CKZiU
Gabriela Gierula – III miejsce CKZiU
Martyna Puć – III miejsce CKZiU

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Oliwia Papierowska ze Szkoły Podstawowej w Siechnicach

II miejsce ex aequo- Katarzyna Ochramowicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie, Karolina Jóźków z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, Anna Dudek z Zespołu Szkół w Jelczu – Laskowicach

III miejsce ex aequo – Aleksandra Seidel oraz Aleksandra Waszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Laureaci – szkoły podstawowe i gimnazja
Laureaci – szkoły ponadgimnazjalne
Oliwia Papierowska – I miejsce SP Siechnice
Artur Petrykiewicz – CKZiU

Prowadzący Wiktoria Pasternak i Jakub Brusiło

Arkadiusz Sztandera

 

 

Na konkursie gościnnie wystąpiła Dominika Łuczak absolwentka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie oraz laureatka wielu konkursów muzycznych zarówno na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim. Towarzyszyła jej siostra Wiktoria Łuczak.

Organizatorem konkursu była Agnieszka Szawan-Paras.

Prowadzący: Wiktoria Pasternak i Jakub Brusiło.

Na zakończenie wystąpił Arkadiusz Sztandera absolwent CKZiU.

Obsługa muzyczna: Jakub Łabuński i Mateusz Kałuża.

Zdjęcia: Natalia Kozina i Julia Sielewiesiuk.

 

A.Sz-P

Skip to content