Włoskie praktyki zagraniczne klas hotelarskich i gastronomicznych

Włoskie praktyki zagraniczne klas hotelarskich i gastronomicznych

Grupa uczniów z klas II H, III H i II G brała udział w zagranicznych praktykach zawodowych w ramach projektu unijnego POWER – „Mój zawód- europejskie standardy”. Przez cztery tygodnie uczniowie zdobywali umiejętności zawodowe w hotelach i restauracjach włoskiego kurortu Rimini.

Uczniowie praktykowali w następujących hotelach: Kursaal , Bengasi, Fortti Beach, Mariarosa, Accademia, na różnych stanowiskach hausekeepingu, barów, restauracji. Poznawali nowe standardy pracy, język, kulturę, zdobywając bezcenne doświadczenia. Wszyscy byli bardzo chwaleni przez włoskich pracodawców i współpracowników! Jesteśmy z nich dumni! Kilkoro otrzymało propozycję pracy – planują tam wrócić za rok.

W czasie wolnym praktykanci uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych do Wenecji, Florencji, San Marino, parku rozrywki Mirabilandia.

W projekcie uczestniczyli następujący uczniowie:

  1. III H: Anna Szachniewicz, Kamila Zagrodna, Kornelia Czyżowicz, Klaudia Kutela;
  2. II H: Jakub Boratyński, Natalia Droszczak, Aleksandra Michniewicz, Jakub Pantoł, Beata Podpora, Kinga Śnieżek, Paula Karczyńska;
  3. II G: Aleksandra Grobelak, Emilia Nawrot, Dominika Purchała, Krystian Waszkiewicz, Wiktoria Zelmanowicz.

Opiekunami grupy na wyjeździe byli: Barbara Müller, Artur Marszałek oraz Maria Bednarczyk i Anna Dylewska.

Monitoringu prawidłowości realizacji projektu dokonała Dyrektor CKZiU: Maria Domaradzka.

Uczestnicy projektu podzielą się zdjęciami, filmami i wrażeniami podczas imprezy „Pasowania na ucznia ho-ga”, która odbędzie się 08.11.2018 w Hotelu Oławian**** w Oławie.

Będzie się działo!

Zespół projektowy

Skip to content