Klasa ogólna z językiem polskim i biologią

Strona główna / Klasa ogólna z językiem polskim i biologią

Przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym

  • język polski
  • biologia
  • język angielski

Przedmiot dodatkowy

  • podstawy psychologii

Jeśli lubisz czytać, masz w sobie duszę humanisty, a jednocześnie interesujesz się biologią, wiedzą o człowieku i psychologią, ta klasa jest właśnie dla Ciebie.

W klasie realizowany jest autorski program zajęć z psychologiem, w czasie których poznasz podstawy psychologii, procesy, które kształtują postawy społeczne, przyjrzysz się własnym emocjom oraz będziesz kształtować umiejętność budowania dobrych relacji z innymi.

Język polski na poziomie rozszerzonym to nie tylko doskonałe przygotowanie do matury, ale także duża dawka wiedzy o literaturze i języku oraz szeroka gama umiejętności komunikacyjnych. Program biologii na poziomie rozszerzonym pozwoli zwrócić szczególną uwagą na anatomię i fizjologię człowieka oraz zagadnienia z biologii behawioralnej.

Nauka języka angielskiego pozwoli Ci przygotować się do matury, ale przede wszystkim podniesiesz swoje kompetencje w zakresie wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Pamiętaj, na maturze możesz zdawać każdy przedmiot, nie tylko ten, którego uczysz się na poziomie rozszerzonym. 

Rozszerzony program z języka polskiego to nieoceniona pomoc do matury z polskiego, natomiast biologia i dodatkowe zajęcia z psychologiem otwierają drzwi na psychologię, pedagogikę, socjologię, fizjoterapię, ratownictwo medyczne, a także na kierunki kosmetyczne i związane z dbaniem o zdrowie oraz pracą socjalną. 

Skip to content