Wycieczka uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych do Haston City Hotel****

Wycieczka uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych do Haston City Hotel****

13 marca 2023 r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Technikum żywienia i usług gastronomicznych (1G i 3GH/G) uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Haston City Hotel**** we Wrocławiu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z systemem pracy i działania czterogwiazdkowego obiektu, który na mapie hotelowej Wrocławia jest jednym z największych obiektów biznesowo – konferencyjnych.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania się ze strefą hotelową. Mieliśmy możliwość obejrzenia dostępnych w hotelu pokoi. Jako pierwsze zostały pokazane nam pokoje typu Standard, Junior Suite oraz Maybach – najbardziej ekskluzywny apartament. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po salach konferencyjnych. Ich wielkość i różnorodność jest jedną z cech, którą klienci hotelu dostrzegają wybierając go na miejsce konferencji czy sympozjum. Z racji posiadania kilku sal – różniących się wielkością, pojemnością czy wystrojem, a także uwzględniając lokalizację obiektu (blisko obwodnic miasta), hotel cieszy się dużym zainteresowaniem wśród organizatorów różnych eventów, konferencji lub wesel.

Kolejnym miejscem, które poznaliśmy była kuchnia. Mieliśmy możliwość przyglądania się pracy kucharzy podczas wydawania śniadań dla gości hotelowych. Na terenie hotelu dostępna jest także restauracja, która gościom serwuje zarówno potrawy kuchni regionalnej, jak i z całego świata. Aby tak ogromny obiekt hotelowy mógł funkcjonować na wysokim poziomie, jego kuchnia posiada kilka sekcji pomocniczych, tj. przygotowalnia, rozdzielnia kelnerska oraz szereg chłodni i magazynów. Haston City Hotel posiada także własną cukiernię, której szefem jest wielokrotny laureat konkursów cukierniczych – Mirosław Koś.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy obejrzeniem baru, który gościom oferuje szeroki wybór trunków z całego świata, serwowanych przez profesjonalnego barmana. W ofercie barowej znajdują się mistrzowskie mixy, pyszne przekąski, aromatyczne kawy i zimne napoje.

 

Skip to content