Światowy Dzień Zdrowia: „Nasza planeta – nasze zdrowie”

Światowy Dzień Zdrowia: „Nasza planeta – nasze zdrowie”

Obchody tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia trwały w naszej szkole ponad tydzień. Związane to było z licznymi atrakcjami zorganizowanymi przez naszych nauczycieli dla całej społeczności szkolnej. Miała miejsce edukacja zdrowotna, przygotowaliśmy słodkie zdrowe przekąski oraz spalaliśmy kalorie.
Na zajęciach wychowania fizycznego Pani Magdalena Mruk i Pan Sebastian Sobczak prowadzili kampanię dotyczącą profilaktyki raka piersi „BADAM SIĘ – WIĘC MAM PEWNOŚĆ”. Uczestnicy przekonali się, jak ważne jest samobadanie piersi, które można wykonać samodzielnie, a także nauczyli się je wykonywać na fantomach. Na lekcjach biologii odbyła się druga część kampanii dotycząca profilaktyki raka szyjki macicy. Jest to szósty co do częstotliwości występowania nowotwór u kobiet w Polsce, a odpowiednio wcześnie zdiagnozowany jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań cytologicznych. Uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę dotyczącą profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi, która pozwoli świadomie kontrolować ich życie.
Klasa 2GH i 3D aktywnie spędziły czas na siłowni.  Pani Monika Grzybowska i pani Eliza Golańska zorganizowały z uczniami zajęcia z nordic walkingu, podczas którego spalono mnóstwo kalorii.
Pani pedagog Agata Straub, pani Ewa Górnicka z klasą 1G i pani Kamila Rosińska z klasą 4HG zadbały o zdrowe przekąski dzieląc się tym zdrowiem z innymi.
Plakaty wykonały uczennice: Natalia Staniec i Martyna Oczkowska z klasy 3RM oraz Roksana Kalandyk i Oliwia Ćwiertnia z klasy 4HG. Serdecznie wszystkim dziękujemy i życzymy wszystkim zdrowia na cały rok!

 

Skip to content