Nowy Erasmus: AKREDYTACJA DLA CKZiU!!!

Nowy Erasmus: AKREDYTACJA DLA CKZiU!!!

Nowy Erasmus to kontynuacja działań na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2021-2027. Celem programu Erasmus jest wspieranie rozwoju edukacyjnego, zawodowego i osobistego w obszarze kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu w Europie i poza nią, co przyczyni się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i spójności społecznej, jak również wzmocnienia tożsamości europejskiej.

Program Erasmus stanowi kluczowy instrument służący budowie europejskiego obszaru edukacji, wspieraniu realizacji europejskiej współpracy strategicznej w dziedzinie kształcenia i szkolenia, zacieśnieniu współpracy w dziedzinie polityki młodzieżowej w ramach unijnej strategii na rzecz młodzieży na lata 2021–2027 oraz rozwojowi europejskiego wymiaru sportu.

Nasza szkoła uczestniczy w tych międzynarodowych inicjatywach od 2012 roku, biorąc udział w konkursach wniosków oraz organizując praktyki uczniowskie w różnych atrakcyjnych regionach Europy: Maladze, Majorce, Teneryfie/Hiszpania, Lizbonie/Portugalia, Rimini/ Włochy, Riwierze Olimpijskiej/ Grecja. Grupa nauczycieli wzięła udział w kursach językowych na Malcie i w Dublinie/Irlandia. Był również realizowany projekt wymiany, projekty eTweening (online)…

Obecnie realizujemy, a właściwie czekamy na możliwość  w zakresie mobilności uczniów do Hiszpanii i Włoch, dwutygodniowych praktyk dla nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz działań projektu POWER do Portugalii…

Nowa perspektywa finansowa wprowadziła nowe zasady tzw. AKREDYTACJĘ oznaczającą możliwość uczestnictwa w programie, to rodzaj „biletu wstępu do programu”, „paszportu na cały okres”.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała „paszport” w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach akcji 1 programu Erasmus w konkursie 2020 (EAC/A02/2020),termin składania wniosków: 29.10.2020! W praktyce oznacza to gwarancję finansowania i uproszczone procedury europejskich praktyk uczniowskich i nauczycieli przedmiotów zawodowych corocznie do 2027 roku!

 

Zespół projektowy: B.Müller, M.Bednarczyk, A.Dylewska, A.Marszałek

Skip to content