IX edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych

27 listopada w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu odbyła się IX edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych. Naszą Szkołę reprezentowali Oscar Król z klasy 3G i Artur Marciniak z klasy 4G.

Zadaniem uczestników było przygotowanie przystawki z wykorzystaniem sera koziego dojrzewającego, jabłek i miodu akacjowego oraz dania głównego z piersi z kaczki, kaszy gryczanej oraz borowików mrożonych.  Oskar i Artur wykonali: krem z koziego sera i puree z jabłek oraz kaczkę z puree z pietruszki i kaszotto z grzybami leśnymi.

Danie było oceniane przez 3 Szefów kuchni : Grzegorz Pomietło z Art Hotel Wrocław, Zbigniew Koźlik z Hotel HP Park Plaza Wrocław, Mariola Monczak z Restaurant&Coctail Bar Pod Papugami.

 

Opiekunem uczniów była Jagoda Ambrozik-Haba.

VIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych

Weronika Nowak i Weronika Litowińska zdobyły 3 miejsce w Dolnośląskim Konkursie Potraw Regionalnych, który odbył się 28 listopada w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu. Była to VIII edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie przystawki na bazie fasoli Jaś oraz dania głównego ze schabu z dzika. Uczennice klasy 4G, Weronika Nowak i Weronika Litowińska przygotowały: hummus po polsku z grzankami i orzechową posypką oraz schab z dzika z kopytkami i sosem borowikowym. Danie było oceniane przez 4 Szefów kuchni : Grzegorz Pomietło z Art Hotel Wrocław, Zbigniew Koźlik z Hotel HP Park Plaza Wrocław, Mariola Monczak z Restaurant&Coctail Bar Pod Papugami oraz Rafał Borys Zamek TopaczResort&Art SPA.

Potrawy uczennic zdobyły ogromne uznanie Szefów kuchni. Szczególnie przystawka, którą uznali za najlepszą i stawiali za wzór dania innym zespołom. Jurorzy nie mogli się również nachwalić sposobu przygotowania dań. Dziewczyny, jako jedyny zespół, nie popełniły żadnego błędu technicznego.

Rezultatem jest 3 MIEJSCE!!! OGROMNE BRAWA I GRATULACJE!!!!!

Opiekunem uczennic była Jagoda Ambrozik-Haba.

Skip to content