Rok szkolny 2017/2018

Strona główna / Rok szkolny 2017/2018

Obóz Taktyczno – Wojskowy Klas Mundurowych w Międzygórzu 8-11.05.2018

Kilkudniowy wyjazd umożliwił młodzieży klas policyjnych i wojskowych zapoznanie się ze sprzętem specjalistycznym, nauczenie pokonywania przeszkód terenowych pionowych i poziomych za pomocą sprzętu alpinistycznego oraz praktycznego zastosowania go w działaniach taktycznych.

Kadeci poznali zasady działania zespołu bojowego oraz dowodzenia takim zespołem rozwiązując wybrane zadania taktyczne. Uczniowie samodzielnie realizowali zagadnienia taktyczne jako dowódcy zespołu bojowego. Realizowano zagadnienia konkretnej misji bojowej wykorzystując w działaniach markery paintball oraz nabyte umiejętności.

Prowadzono ćwiczenia z zakresu pododdziałów specjalnych – tworzenie bazy, jej ochrony oraz elementów survivalu pola walki na terenie wroga.

Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była Anna Bielicka.

Regionalne Potyczki Klas Mundurowych – 6.06.2018

W tym roku gościły u nas szkoły z Wrocławia, Brzegu, Oławy. 42 zawodników musiało poradzić sobie z zadaniami określonymi przez Organizatora Annę Bielicką. W skład konkurencji wchodził: tor przeszkód, rzut granatem, bieg wahadłowy, rzut piłką lekarską, pompki, podciąganie, brzuszki z obciążeniem, przysiady ze sztangą.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Powiatowej Grupy Wsparcia Ratowniczego, która tak jak co roku zaangażowała się w to wydarzenie organizując scenkę i oceniając wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Był to dzień pełen wyzwań i sportowej rywalizacji. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych drużyn, które zajęły I m-ce grupa policyjna oraz III m-ce grupa wojskowa. Na II miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogólnokształcących we Wrocławiu.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

I Dolnośląskia Olimpiada Klas Policyjnych – 18.06.2018

Drużyna w składzie: Adrianna Giezek, Weronika Chrzanowska z klasy 2D oraz Przemysław Pustelnik z klasy 1D zdobyli II m-ce w I Dolnośląskiej Olimpiadzie Klas Policyjnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Młodzież rywalizowała ze szkołami o profilu policyjnym wytypowanymi przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

W ramach Olimpiady rozwiązywano test wiedzy dotyczący organizacji i funkcjonowania Policji, aspektów prawnych, wiedzy z zakresu ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Uczniowie zaprezentowali także umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie uczestniczącej w wypadku drogowym oraz udzielali wyczerpujących informacji na temat nieprzewidzianego zdarzenia przygotowanego przez organizatorów.

Gratulujemy!

Skip to content