Potyczki słowne, celne riposty, chwyty retoryczne w iście dżentelmeńskiej atmosferze, z tego słyną debaty oxfordzkie. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Mateusz Pustelnik, Wiktor Kuzemko, Gustaw Bajcar oraz Weronika Mazur mieli okazję spróbować się w takim właśnie wymagającym rzemiośle prowadzenia sporu. „Nasi„ zmierzyli się z drużyną II Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. W gościnnych progach wrocławskiego II LO młodzież dyskutowała nt. „Rozszerzenie UE o kraje Europy Środkowo-Wschodniej było jednym z najważniejszych momentów w dziejach UE„. W zgodnej opinii jurorów i obserwatorów pojedynek był niezwykle wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie, zarówno retorycznym jak i merytorycznym. Za tydzień druga część debaty oksfordzkiej, tym razem u nas. Trzymajcie kciuki za naszych! Spotkanie zostało sfinansowane z minigrantu w ramach programu EPAS (Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego) na realizację wymian międzyszkolnych. Spośród 16 zgłoszonych szkół przyznano trzy minigranty i to właśnie CKZiU w Oławie znalazło się w gronie wyróżnionych.







