W piątek 15 maja uczniowie klasy 1 LO wraz z częścią klas 3R i 3GH uczestniczyli w wycieczce po Dolnym Śląsku.
Przygodę rozpoczęli w Parku Narodowym Gór Stołowych, zdobywając Szczeliniec Wielki słynący z niezwykłych form skalnych, wąskich przejść i pięknych widoków.
Kolejnym punktem programu były Ząbkowice Śląskie, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Frankensteina oraz Krzywą Wieżę. Muzeum przybliżyło uczestnikom tajemniczą historię miasta i legendę o doktorze Frankensteinie, natomiast Krzywa Wieża zachwyciła swoim nietypowym odchyleniem od pionu (ponad 2 metry!) i średniowiecznym klimatem.
Na zakończenie odwiedziliśmy Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim imponującą neogotycką rezydencję nazywaną często „śląskim zamkiem”. Ciekawa historia pałacu oraz życia księżniczki Marianny były świetnym zwieńczeniem całej wycieczki.
Mimo deszczowej aury wyjazd był bardzo udany i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.







