Mamy do wydania na książki 15000 zł

Mamy do wydania na książki 15000 zł

Możesz decydować nie tylko tym, co będziesz czytał, ale też jakie książki, jeszcze w tym roku, znajdą się na bibliotecznych półkach.

Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja, podczas której uczniowie z całej Polski głosowali na swoje ulubione książki. Dowiemy się, co młodzi czytelnicy lubią, co ich interesuje i jakie pozycje wybierają do czytania.

4 czerwca, biblioteka CKZiU w Oławie przystąpiła do Ogólnopolskich Wyborów Książek 2024, zorganizowanych przez redakcję miesięcznika Biblioteka w szkole pod szyldem Fundacji dla Bibliotek. Nasza szkoła znalazła się w gronie 2096 bibliotek, których uczniowie głosowali na swoje ulubione książki. Głosowanie odbywało się w holu na I piętrze i organizacyjnie przypominało prawdziwe wybory. Wszyscy mieli szansę oddać głos. Młodzież chętnie dzieliła się swoimi upodobaniami czytelniczymi, ale z przykrością musimy stwierdzić, że niektórzy stwierdzali, że nie czytają i nie lubią książek. Mamy nadzieję, że po wyborach i zakupach, kiedy nowe pozycje będą dostępne do wypożyczenia, znajdą książkę, która ich zachwyci i tak zacznie się ich przygoda z literaturą.

Zagłosowaliście na się 234 tytuły (poza lekturami, a serie liczymy jako jedną pozycję).
Wśród najpopularniejszych znalazły się m.in.: D. Goggins Nic mnie nie złamie i Szklany tron.

Wybory w naszej szkole zorganizowały i przygotowały uczennice klasy 2Li: K. Mołdawiak, M. Kołodziejczyk, N. Domagała i R. Pielichaty. Serdecznie dziękujemy za współpracę.

Zakończyliśmy wybory, ale nadal czekamy na Wasze propozycje. Jesień upłynie nam na zakupach i zachęcaniu do lektury.

Do zobaczenia w bibliotece szkolnej.

Skip to content