Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska

7-29 maja 2024 roku, uczniowie klasy 3GP i 2 LO pod opieką wychowawców pani Wioletty Maciejewicz-Guź, pana Adama Rembisza oraz Krzysztofa Matuszaka wybrali się na wycieczkę do Gdańska, gdzie pod opieką pani przewodnik rozpoczęli spacer od historycznego centrum Gdańska. Uczniowie podziwiali piękne kamienice i słynną Fontannę Neptuna oraz w sale muzealne, poznali historię miasta, odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności – gdzie mieli okazję poznać historię ruchu solidarnościowego i walki o wolność w Polsce. Uczniowie byli szczególnie zainteresowani interaktywnymi wystawami oraz rekwizytami z tamtego okresu.

Uczniowie odbyli rejs statkiem na Westerplatte. Poznali historię tego miejsca i zrozumieli jego znaczenie w kontekście II wojny światowej. Spacerując po terenie mogli zobaczyć pomnik Obrońców Wybrzeża oraz ruiny dawnych budynków wojskowych.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Bazyliki św. Brygidy i podziwianie przepięknego bursztynowego ołtarza. W Sopocie spacerując po molo korzystali z uroków nadmorskiego kurortu.

Trzeci dzień był równie ekscytujący, co poprzednie – wizyta w Muzeum II Wojny Światowej – nowoczesna i interaktywna ekspozycja pozwoliła lepiej zrozumieć trudne i dramatyczne wydarzenia tamtych czasów.

Różnorodne sekcje muzeum przedstawiały życie codzienne ludzi w czasie wojny, walki na frontach, a także tragiczne losy osób prześladowanych. Szczególne wrażenie zrobiły autentyczne przedmioty z tamtego okresu, fotografie oraz filmy dokumentalne.

Intensywnym i pełny refleksji poranek zwieńczony został wizytą w Muzeum Iluzji, gdzie młodzież mogła odpocząć i zabawić się podziwiając różnorodne iluzje optyczne i interaktywne instalacje. Muzeum to oferuje wiele niesamowitych doświadczeń, które bawią i uczą jednocześnie.

Cała wycieczka była świetnie zorganizowana, a wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Gdańsk to miasto o niezwykłej atmosferze i bogatej historii, które z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

Skip to content