Mamy złoto w Finale Strefy Wrocławskiej w Piłce Ręcznej Chłopców!

Mamy złoto w Finale Strefy Wrocławskiej w Piłce Ręcznej Chłopców!

19 kwietnia drużyna chłopców z naszej szkoły zwyciężyła w Finale Strefy Wrocławskiej w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju finałowym nasi uczniowie zmierzyli się ze szkołami z Wrocławia – LO IX – wielkim faworytem imprezy i LO II .  W pierwszym meczu z „dziewiątką” przez większość czasu wynik był wyrównany. U nas bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła ( Leon Nawrot , Filip Burzawa) i obrona. Na pięć minut przed końcem wyszliśmy na prowadzenie dwoma bramkami po kontrach ( Kacper Kowalski), jednak następne 4 minuty to popis IX LO. Zespół z Wrocławia na 50 sekund przed końcem wyszedł na prowadzenie 11:10. Nasi chłopcy się nie poddali i w ostatnich sekundach wyrównał Kacper Gębski. Zgodnie z regulaminem nastąpiła seria trzech rzutów karnych, które u nas wykonywali bezbłędnie Szymon Tkacz, Kacper Gębski i Kacper Kowalski. Równie skutecznie karne wykonywali zawodnicy „dziewiątki”. W takim przypadku o zwycięstwie miały zadecydować karne w systemie „ nagła śmierć”. Do piłki podszedł znowu Szymon Tkacz i Kacper Gębski – obaj skuteczni. Pierwszy zawodnik LO IX pewnie trafił, a drugi musiał uznać wyższość naszego bramkarza Bartosza Lubeckiego, który popisał się fenomenalną interwencją. W drugim meczu nasi zawodnicy pewnie wygrali z LO II 13:10 i ostatecznie po wielkich emocjach awansowali do Finału Dolnośląskiego. 24 kwietnia nasza drużyna zmierzy się ze szkołami z Głogowa, Świdnicy i Bolesławca. 

Skład naszej szkoły uzupełniali niewymienieni wyżej Dorian Chmieluk ( kołowy) , Karol Zakonek i Mateusz Mossoń. Opiekunem był Andrzej Biela

Skip to content