Pasowanie „pierwszaków”

Pasowanie „pierwszaków”

29 listopada 2018 roku prawie 90 osób z klas pierwszych CKZiU w Oławie zostało pasowanych na ucznia Centrum! Uroczystość odbyła się w Ośrodku Kultury w Oławie, brali w niej udział pierwszoklasiści, ich rodzice, dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście.

Uczniowie i wychowawcy drugich klas przygotowali dla nowych uczniów filmy opowiadające o kierunkach kształcenia oraz zadania i drobne upominki.

Graficy rysowali

Jako pierwsi z zadaniami zmierzyli się przedstawiciele klasy 1C (technik grafiki i poligrafii cyfrowej), rysowali oni na tablecie graficznym obrazki ilustrujące wylosowane słowa (takie nowoczesne kalambury). Za każde odgadnięte hasło otrzymywali punkt. Maria Domaradzka, dyrektor szkoły i Ewa Swynarczuk, wychowawczyni dokonały pasowania repliką wiecznego pióra. Uczniowie otrzymali od starszych kolegów podkładki pod myszki zaprojektowane przez jedna z uczennic klasy 2C.

Milionerzy reklamy

Dużo emocji wzbudzało zadanie przygotowane przez klasę 2R (technik organizacji reklamy), które oparte było o schematy znanych „Milionerów” a pytania związane były ze spotami reklamowymi znanych marek. Pierwszaki poradziły sobie doskonale i w nagrodę otrzymały koszulki. Pasowania dokonała dyrektor szkoły i Edyta Dębicka, wychowawczyni klasy.

Pogoda płata figle

Uczniowie klasy 1D/d (dziennikarsko – filmowa) prezentowali prognozę pogody, jednak koleżanki z 2D/d spłatały im figla i na mapie Polski umieściły tajemnicze ikonki. Nie było łatwo, ale udało się opowiedzieć o latających sowach na miotle. Pani dyrektor i Teresa Domaradzka, wychowawczyni, pasowały uczniów rulonem z gazet a starsze koleżanko wręczyły im legitymacje dziennikarskie.

Nowy szyk

Klasa 1D/p (policyjna) wystąpiła w nowym kroju munduru policyjnego. Przedstawiciele przyszłych policjantów odpowiadali na pytania związane z funkcjonowaniem Policji, świetnie się prezentowali, dlatego nadkom. Paweł Urbańczyk, Komendant Powiatowy Policji w Oławie i Maria Domaradzka pasowali ich lizakiem policyjnym. Starsi koledzy przygotowali dla nich symboliczne tarcze.

Znają się na broni

Ostatnią pasowaną grupą uczniów byli technicy mechanicy z innowacją mundurową. Zaimponowali wszystkim doskonałą znajomością budowy karabinu. Oryginalnym buzdyganem pasował ich Zdzisław Brezdeń, Starosta Oławski, oraz Maria Domaradzka. Mundurowi także otrzymali symboliczne tarcze do strzałów.

Statuetki dla najlepszych

Tradycją szkoły stało się nagradzanie uczniów klas maturalnych podczas pasowania dla klas pierwszych. Nie bez powodu, każdy ma prawo wiedzieć, o co może zawalczyć podczas nauki w naszej szkole.

„Złoty Żubr” to nagroda przyznawana przez uczniów klasy trzeciej (dziennikarsko – filmowej) osobom, które mają znaczne osiągnięcia w zakresie dziennikarstwa i wiedzy o mediach oraz na polu filmowym. Mateusz Nowak został Dziennikarzem Roku a Klaudia Słoniowska Filmowcem Roku.

Piotr Jany z technikum cyfrowych procesów graficznych przez cztery lata ciężko pracował i rozwijał swój talent, dlatego to on otrzymał „Złotego Szopa photo”.

Kadetką Roku w pionie klas policyjnych została Adrianna Giezek a w klasie mundurowej nagrodzono aż trzy osoby: Rafała Jacka, Pawła Chwiałka i czesława Boratyna.

Pierwszy w historii „Złoty Lew”, nagroda klasy reklamy, trafił w ręce Beaty Gorzelnik, uczennicy, która przez cztery lata wyróżniła się kreatywności i pracowitością.

Na uroczystość przybyło wielu rodziców, którzy dumnie obserwowali swoje dzieci w nowych rolach, w szkole. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Imprezę przygotowali uczniowie klas: 2D, 2AR i 2C wraz z nauczycielami: Agnieszką Szawan – Paras, Elżbietą Hańczaruk, Arturem Marszałkiem, Jackiem Skórskim, Katarzyną Nazar i Magdaleną Maziarz.

 

Skip to content