Wolność kocham i rozumiem

Wolność kocham i rozumiem

Słowa znanej piosenki zespołu Chłopcy z placu broni stały się mottem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole.  Mieszkańców miasta zaprosiliśmy do udziału w koncercie „Polska nam w duszach gra”, który odbył się 15 września w podziemiach oławskiego ratusza oraz w miejskiej grze obywatelskiej  „Dla niepodległej gramy”.  Dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowaliśmy konkurs artystyczny o tematyce patriotycznej, który został objęty patronatem przez Starostwo Powiatowe.

30 października uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości, podsumowującej obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w CKZiU. Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”, który przywołuje ważne wydarzenia historyczne i towarzyszył Polakom w drodze do niepodległości. Najważniejszym punktem programu był koncert piosenek patriotycznych i wojskowych, zorganizowany przez panią Martę Brudnik, w którym wystąpili uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.  W czasie koncertu odbył się również  pokaz tradycyjnych polskich tańców w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Podczas imprezy starosta Zdzisław Brezdeń oraz dyrektor Maria Domaradzka wręczyli nagrody zwycięzcom gry miejskiej oraz laureatom konkursu artystycznego.

Laureaci konkursu artystycznego:

  • Kategoria plastyczna:

I miejsce-Paulina Kurkowska

Wyróżnienia- Martyna Ławniczak oraz Marta Hamulczyk

 

  • Kategoria PAPETERIA

Wyróżnienie-Hanna Mastalerz

 

  • Kategoria FOTOGRAFIA

I miejsce-Wiktoria Łuczak

Wyróżnienia-Wiktoria Gawron oraz Emilia Zychowicz

 

  • Kategoria PREZENTACJA

I miejsce –Kinga Skotnicka

Wyróżnienie-Amelia Zakrzewska

 

Po zakończeniu  części artystycznej wszystkich gości zaprosiliśmy na wojskową grochówkę i słodki poczęstunek, który przygotowały nauczycielki przedmiotów zawodowych komisji HO-GA wraz z uczniami.

 

 

 

Skip to content