Klasa dziennikarsko – filmowa

Strona główna / Szkoła / Nasze klasy / Klasa dziennikarsko – filmowa

Innowacja = przygotowanie do matury + rozwijanie zainteresowań

Program klasy dziennikarsko – filmowej gwarantuje uczniom dodatkowy przedmiot, jakim jest edukacja medialna, odbywa się on raz w tygodniu w dwugodzinnym bloku zajęć. Ale to nie wszystko. Podczas tak krótkiego czasu nie można rozwijać pasji i zainteresowań, dlatego lekcja wychodzi poza salę. Uczniowie współpracują na zamkniętej grupie, uczestniczą w spotkaniach, projektach i wykładach, ważnym punktem programu są obozy filmowe w Łodzi oraz wycieczki do warszawskich mediów.

Innowacja – Edukacja medialna i językowa
Nowy program innowacji, dla czteroletniego liceum napisały nasze nauczycielki: Magdalena Maziarz i Magdalena Frontkiewicz, nauczycielka języka polskiego. Program nosi tytuł „Edukacja medialna i językowa”, jest podzielony na bloki:
klasa I – edukacja dziennikarska
klasa II – edukacja filmowa
klasa III – edukacja medialna
klasa IV – edukacja językowa

Przedmioty rozszerzone

  • wiedza o społeczeństwie
  • geografia
  • język angielski

Przedmioty dodatkowe

  • edukacja medialna
  • edukacja informatyczno – medialna (program autorski)

Absolwenci klasy dziennikarskiej nie zawsze kończą swoją przygodę z mediami w szkole

Kamil Tysa (abs.2012) ukończył studia licencjackie z dziennikarstwa, studiuje komunikację wizerunkową i jest dziennikarzem „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie”.

Waldemar Bojakowski (abs.2009) jest obecnie doktorantem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, ukończył studia także w tym instytucie.

Ewelina Strecker (2010) była współtwórczynią portalu Oława24.pl, Klaudia Lizak (2015) współtworzy DK Studio. Aleksandra Janiak (2011) pracuje w  polskiej ambasadzie w Londynie, w departamencie public relations.

Studentami i absolwentami kierunków związanych z mediami są także: Mateusz Widera (2015), Adam Woźniak (2010), Karolina Kurpiel (2011), Aleksandra Mikorska – Żudrak (2009), Kaja Czarnowusy (2017), Wiktoria Karpińska  (2016), Kornelia Łapuszyńska (2016), Patrycja Łaszcz (2010).

Skip to content