Klasa policyjna

Strona główna / Klasa policyjna

Innowacja – Edukacja policyjna

Przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym

  • wiedza o społeczeństwie
  • geografia
  • język angielski

Przedmioty dodatkowe

  • edukacja policyjna
  • zajęcia sprawnościowe dla klas policyjnych (program autorski)

Klasa policyjna to profil, który wpisał się już w tradycję naszego liceum. Ta propozycja jest skierowana głównie do uczniów wiążących swoją przyszłość z policyjnym mundurem. Jednak powinni ją wziąć pod uwagę wszyscy, którzy myślą o pracy w służbach mundurowych, takich jak: służba celno-skarbowa, straż miejska i agencja ochrony.

Masz poczucie misji i kierujesz się dobrem innych? Interesuje Cię strzelectwo i samoobrona? A może lubisz rozwiązywać zagadki psychologiczne? Jeśli choć raz odpowiedziałeś TAK, to znaczy, że ta klasa jest dla Ciebie.

Na poziomie rozszerzonym będziesz uczyć się języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie i geografii. Te przedmioty pomogą Ci zdobyć szeroką wiedzę o świecie współczesnym, społeczeństwie i zachodzących w nim procesach oraz zbudować kompetencje krytycznego odbioru rzeczywistości.

Nauka języka angielskiego pozwoli Ci przygotować się do matury, ale przede wszystkim podniesiesz swoje kompetencje w zakresie wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Pamiętaj, na maturze możesz zdawać każdy przedmiot, nie tylko ten, którego uczysz się na poziomie rozszerzonym. 

Podczas zajęć edukacji policyjnej poznasz charakter pracy w policji, zdobędziesz wiedzę z zakresu psychologii, podstaw prawnych i wielokierunkowych działań policjanta. Będziesz uczestniczył w kursach pierwszej pomocy, samoobrony i strzeleckim. Zajęcia sprawnościowe to między innymi ćwiczenia na torze sprawności fizycznej, który jest niezbędnym elementem testów rekrutacyjnych do policji.

Nieodłączną elementem nauki są wycieczki przedmiotowe. Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji i Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, odwiedzisz komendę i laboratorium kryminalistyczne, przyjrzysz się pracy policjantów z bliska.

Program nauczania został opracowany w taki sposób, abyś zdobył merytoryczne i sprawnościowe umiejętności i kompetencje, które przybliżą Cię do upragnionego celu, jakim jest służba w policji, dalsza edukacja w szkołach dla służb mundurowych lub na kierunkach z zakresu bezpieczeństwa publicznego i administracji publicznej, politologii.

Skip to content