11/04/2018

Wiktoria Gawron najlepsza!

Wiktoria Gawron z klasy 1D wygrała XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. A drużyna w składzie: Wiktoria Gawron, Martyna Haniszewska i Elżbieta Serafinowicz zajęła II miejsce.

 

20180411_104303

 

XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych odbył się 11 kwietnia 2018r i obejmował zagadnienia z krajów niemieckojęzycznych Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtenstein.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu oławskiego. Konkurs miał na celu zainteresowanie młodzieży kulturą krajów niemieckojęzycznych oraz zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego. Uczniowie zmagali się z testem pisemnym zawierającym pytania dotyczące wiedzy na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtenstein, następnie odbyła się z część ustna podczas której rywalizowali ze sobą w 3 – osobowych drużynach. Zarówno w części ustnej jak i pisemnej młodzież odpowiadała na pytania w języku niemieckim a dotyczyły one historii, geografii, kultury, literatury niemieckiego obszaru językowego. W części ustnej zawierającej XIV rund rozpoznawali utwory muzyczne, znanych sportowców, pisarzy, aktorów czy polityków.

Gratulujemy!

Uczniów do konkursu przygotowała Agnieszka Szawan-Paras

Biuletyn Informacji Publicznej