25/03/2018

Rekrutacja 2018

Uczniowie klas trzecich gimnazjów właśnie podejmują ważną decyzję – jaką szkołę wybrać? W tym roku proponujemy nowości oraz nowe odsłony popularnych kierunków kształcenia!

rekrutacja 2018

Młodzież wybiera naszą szkołę, ponieważ mamy ciekawe kierunki kształcenia, trafne „rozszerzenia” oraz stwarzamy dobrą atmosferę do nauki. Ważne jest też to, że pozwalamy rozwijać zainteresowania i pomagamy osiągać sukces!* Jesteśmy PRAKTYCZNIE NAJLEPSI! Oznacza to, że nasi nauczyciele to praktycy, którzy wiedzę zdobywali w firmach i w pracy naukowej a teraz dzielą się nią ze swoimi uczniami.

Dziennikarstwo, film, policja, sport

W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy do 5 klas pierwszych, na 8 różnych kierunków. Nasza oferta w LO spełni oczekiwania humanistów z zacięciem dziennikarskim i filmowym (klasa 1D/d) oraz pasjonatów sportu, munduru, prawa i porządku (klasa 1D/p).

Reklama, grafika, mechanika, hotelarstwo, żywienie, służby mundurowe, dietetyka

Mamy wiele do zaoferowania uczniom o umiejętnościach matematycznych, którzy chcą w przyszłości studiować na różnych kierunkach technicznych, ekonomicznych i graficznych oraz zdobyć ciekawy zawód – nasz technika cieszą się dużym zainteresowaniem. Dajemy także możliwość rozwoju uczniom, którzy stawiają na język angielski i geografię a zupełną nowością jest klasa żywienia z dietetyką oraz rozszerzoną biologią.

Nauka, praktyka, zawód

Nasza oferta dla uczniów, którzy chcą zdobyć przede wszystkim dobry zawód to klasa branżowej szkoły I stopnia. W tej szkole uczysz się przedmiotów ogólnokształcących, na turnusach zawodowych poznajesz teorię zawodu a co najważniejsze – praktykę zdobywasz u swojego pracodawcy!

NOWOŚCI

W tym roku po raz pierwszy otwieramy klasę technikum żywienia i usług gastronomicznych z innowacją z dietetyki! Program został napisany i będzie realizowany przez nasze nauczycielki dr Jagodę Ambrozik – Haba i dr Ewę Górnicką, które pracowały naukowo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W klasie pierwszej proponujemy przedmiot: analiza żywności a w drugiej i trzeciej – dietetyka. Innowacja będzie wspomagana na mocy porozumienia o współpracy przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dodatkowym atutem są przedmioty rozszerzone: biologia,oraz język angielski.

Od roku zmienił się także program technikum grafiki i poligrafii cyfrowej (dawniej cyfrowych procesów graficznych). Nowością w programie jest projektowanie e-booków oraz drukowanie 3D.

Sprawdź nasze klasy:

rozszerzenia ckziu

 

Warto zapoznać się z kalendarzem rekrutacji i zapamiętać ważne terminy!

Terminy rekrutacji do klas pierwszych CKZiU w Oławie

Przydatna może być także tabela, według której przeliczane są punkty rekrutacyjne:

punkty rekrutacyjne 2018

* Na podstawie wyników badań przeprowadzanych co dwa lata wśród uczniów klas pierwszych.

Biuletyn Informacji Publicznej