07/03/2018

Dwa w jednym, czyli II H na hotelarskim szlaku Wrocławia

Uczniowie klasy II H odbyli wycieczkę zawodoznawczą związaną z rekonesansem wrocławskich hoteli. Najpierw odwiedzili klimatyczny i kameralny Hotel Sofia*** zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego.

???

 

Następnie zapoznali się z … dwoma hotelami w jednym budynku, czyli z dawnym Hotelem Wrocław. Obecnie należy on do sieci Accor i został podzielony na czterogwiazdkowy Novotel Wrocław Centrum oraz trzygwiazdkowy Ibis. Pokoje zostały wyremontowane i dostosowane do odpowiednich standardów. Ponadto znajdują się tam sale konferencyjne i duże zaplecze gastronomiczne… Było co oglądać!

Na zakończenie wyjazdu uczniowie zapoznali się z usługami i standardami designerskiego, eleganckiego i luksusowego DoubleTree by Hilton Hotel Wrocław.

IMG_20180301_114302 (800x449)

W każdym z hoteli była możliwość uzyskania informacji na temat praktyk zawodowych i przyszłej pracy. Wszyscy pracownicy z entuzjazmem opowiadali o pracy w hotelarstwie i zachęcali do wyboru takiej ścieżki kariery. Zapewniali, że pracy dla chętnych w tej branży nie brakuje, bo obecnie na rynku zatrudnienia dominuje pracownik.

Wycieczkę zorganizowały nauczycielki hotelarskich przedmiotów zawodowych:
B.Müller i J.Ambrozik- Haba.

Biuletyn Informacji Publicznej