09/04/2018

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTWICZNEGO Z CERTYFIKATEM KREATYWNOŚCI I INNOWACYJNOŚCI

Od  września 2017 roku drużyna w składzie: Jakub Brusiło, Konrad Chorągwicki, Bartosz Ciszewski, Filip Grzeszczuk, Żora Logyan, Jakub Łabuński pod okiem trenerów: Agnieszki Kuczmowskiej i Agnieszki Szawan – Paras przygotowywała się do olimpiady kreatywności.

20180328_090654

Szkoła otrzymała certyfikat kreatywności i innowacyjności

Program rozwoju kreatywności Destination Imagination uczy przede wszystkim dywergencyjnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas podejmowania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem. Program zachęca dzieci
i młodzież do podejmowania procesu tworzenia – w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości.

20180312_140107

Przygotowania do olimpiady

W dniach 11-13 marca 2018 roku odbyła się we Wrocławiu XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination 2018. Przez trzy dni wrocławska Hala Stulecia
po brzegi wypełniona była kreatywnością, śmiechem, pozytywną energią i wielkimi emocjami. W XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination wzięło udział 245 Drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 Drużyn zagranicznych, ponad 300 Trenerów, 60 Ekspertów i 120 wolontariuszy. Ponad 20 organizacji, instytucji i firm zorganizowało 300 godzin bezpłatnych warsztatów przeznaczonych dla uczestników.

20180311_165513

Na sześciu scenach jednocześnie prezentowane były rozwiązania wybranych przez Drużyny Wyzwań. Pojawiły się autorskie musicale, urządzenia nawigujące po labiryncie, improwizowane skecze i konstrukcje, wytrzymujące ciężar zrzucanych na nie kilogramów.

Nasza drużyna Czarne Orły wybrała wyzwanie naukowe „ Miejsce wrażeń”. W ramach tego wyzwania przygotowała atrakcję osadzoną w niezwykłym miejscu i stworzyła historię
z przemianą bohaterów. Z miedzianego drutu zbudowała rollercoster,
po którym pod wpływem praw fizyki przemieszczała się bateria z załączonymi magnesami neodymowymi. Czarne Orły umieściły atrakcję wokół drzewa, którego istnienie było zagrożone ciągłą walką między orłami. Pod wpływem sił natury bohaterowie przemienili się w ludzi pokonując żywioły i zakończyli swoje walki zabawą w wesołym miasteczku.

Ponadto drużyna stworzyła dwa atrybuty drużyny: jajo – symbol życia oraz dziób – symbol walki i przetrwania.

Podczas olimpiady drużyna otrzymuje też Wyzwanie na Już, które polega na wykonaniu pracy twórczej z różnych dziedzin od konstrukcyjnych po artystyczne w bardzo krótkim czasie.

Cieszymy, się że byliśmy pierwszą drużyną z Oławy, która wzięła udział w Olimpiadzie i uzyskała bardzo dobry wynik.

Dziękujemy też wszystkim nauczycielom za umożliwienie uczniom udziału w programie.

Trenerki Agnieszki: Kuczmowska i Szawan-Paras

Biuletyn Informacji Publicznej