26/03/2018

Taniec, balet, boks, czyli I Oławska Gala Talentów

21 marca 2018 roku odbyła się I Oławska Gala Talentów: „Otwórz oko i pokaż nam swój talent sportowy”. Organizatorem Gali było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie.

DSC_0529

Laureaci w kategorii szkół podstawowych: (od lewej: I miejsce Natalia Galle – jazda konna – Gminna Szkoła Podstawowa; II miejsce Anna Butwicka i Maria Wilgosz – taniec – Szkoła Podstawowa nr 3; III miejsce Kinga Mazur – taniec – Szkoła Podstawowa nr 5; wyróżnienie Julia Janik – akrobatyka artystyczna – Szkoła Podstawowa nr 4

Sporty pozaszkolne

Podczas uroczystości uczniowie oławskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych prezentowali swoje uzdolnienia i osiągnięcia w pozaszkolnych dyscyplinach sportowych.

Jury w składzie:  Maria Klekot, Tomasz Frischmann, Krzysztof Owsiany i Zbigniew Szwarc oceniało osiągnięcia, autoprezentację, nietuzinkowość zainteresowań oraz ogólne wrażenie artystyczne.

DSC_0014

Laureaci w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Natalia Galle – jazda konna – Gminna Szkoła Podstawowa

II miejsce Anna Butwicka i Maria Wilgosz – taniec – Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce Kinga Mazur – taniec –  Szkoła Podstawowa nr 5

wyróżnienie Julia Janik – akrobatyka artystyczna – Szkoła Podstawowa nr 4

DSC_0551

Laureaci w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (od lewej: I miejsce Karolina Golec – taniec – Szkoła Podstawowa nr 3;II miejsce Aleksandra Maszyńska – balet – Gminna Szkoła Podstawowa, III miejsce Oliwia Niepsujewicz –taniec – Szkoła Podstawowa nr 6, wyróżnienie Sandra Tysa- taniec nowoczesny – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, wyróżnienie Wojciech Rożniatowski – boks – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

Laureaci w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce Karolina Golec – taniec – Szkoła Podstawowa nr 3

II miejsce Aleksandra Maszyńska – balet – Gminna Szkoła Podstawowa

III miejsce Oliwia Niepsujewicz –taniec – Szkoła Podstawowa nr 6

wyróżnienie Sandra Tysa- taniec nowoczesny – Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego

wyróżnienie Wojciech Rożniatowski – boks – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

 

Nagrodę publiczności otrzymała  Sandra Skoreńko z Liceum Ogólnokształcącego Nr I
za nowoczesne formy ruchu przy muzyce.

W przerwie uczestnicy Gali wzięli udział w quizach, które poprowadzili: Marta Sygiet – taniec, Andrzej Biela – tenis, Maciej Bych – żywienie oraz drużyna Czarne Orły
w ramach  programu kreatywności Destination Imagination.

Zwycięzcą quizów została Kinga Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 5.

DSC_0568

Konkurs na przekąskę dla sportowca

Równolegle odbywał się konkurs na przekąskę dla sportowca, w którym udział wzięli uczniowie klas CKZiU: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. Zespoły dwuosobowe w czasie 60  minut przygotowały przekąskę oraz przedstawiały jej recepturę i wartość odżywczą. Jury w składzie: Marta Sygiet, Maciej Bych oraz Robert Stępień oceniało: czystość pracy, techniki wykonania, dobór składników, oryginalność
i pomysłowość, estetykę podania, smak oraz wartość odżywczą. Nad przebiegiem konkursu czuwały: Ewa Górnicka i Małgorzata Słabicka-Kędra. Stanowiska konkursowe przygotowali uczniowie klasy trzeciej o profilu technika żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem Jagody Ambrozik-Haby.

DSC_0563

Laureaci w konkursie „Mistrzowska przekąska”:

I miejsce Natalia Bartczyszyn i Katarzyna Bartunek – klasa druga: technik hotelarstwa

II miejsce ex auquo

Dominika Purchała i Mateusz Kałuża – klasa pierwsza: technik żywienia i usług gastronomicznych

Natalia Droszczak i Beata Podpora – klasa pierwsza: technik hotelarstwa

 Konkurs na kryptowalutę 

Wręczono też nagrody w szkolnym konkursie „Oławska kryptowaluta”, który zorganizowała pani Ewa Górnicka :

DSC_0571

I miejsce ex aequo:

Żora Logyan – klasa pierwsza: technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Martyna Haniszewska – klasa pierwsza: Liceum Ogólnokształcącego  Nr II

II miejsce Jakub Łabuński  – klasa pierwsza: technik grafiki i poligrafii cyfrowej

III miejsce Aleksandra Siwko – klasa pierwsza: technik organizacji reklamy.

Docenieni za kreatywność

Uczniowie CKZiU: Jakub Brusiło, Konrad Chorągwicki, Bartosz  Ciszewski, Filip Grzeszczuk, Żora Logyan i Jakub Łabuński jako pierwsi w Oławie uczestniczyli w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination,  za co otrzymali certyfikaty  i nagrody.

DSC_0575

Nagrody w konkursach wręczyły: Bożena Worek, wicestarosta Powiatu Oławskiego oraz Maria Domaradzka, dyrektor CKZiU.

Moja droga do kariery

Punktem kulminacyjnym Gali była dyskusja panelowa „Moja droga do kariery” z udziałem zaproszonych gości:

Marty Sygiet, tancerki w klasie tanecznej „S” mistrzowskiej sportowej klasie tanecznej „M”, instruktorki tańca w Szkole Tańca Athina, odnoszącej sukcesy na szczeblu ogólnopolskim
i międzynarodowym;

Macieja Bycha, sportowca, dietetyka i trenera personalnego w Termach Jakuba, uczestnika
i organizatora wielu programów prorozwojowych;

Pawła Nabiałczyka, działacza piłkarskiego, trenera, nauczyciela i wychowawcy młodzieży, założyciela i prezesa Fundacji Akademia Talentu Oława i MGKS Oława 1945;

Krzysztofa Owsianego, sportowca i zdobywcę wielu medali i pucharów w podnoszeniu ciężarów na imprezach międzynarodowych, między innymi: 12- krotnego mistrza Europy, 3- krotnego mistrza świata, Wicemistrza Paraolimpijskiego w Barcelonie w 1992 roku.

DSC_0586

Są to ludzie sportu, którzy dzięki talentowi i ciężkiej pracy codziennie trenują i pracują, przez co realizują swoje marzenia i pasje. Prelegenci odpowiadali na pytania o początkach przygody ze sportem, życiowych sukcesach i kryzysach związanych z uprawianymi dyscyplinami sportowymi. Na koniec skierowali przesłanie do młodych uczestników Gali
o korzyściach, jakie niesie za sobą uprawianie sportu oraz jakimi cechami wyróżniają się wybitni sportowcy.

I Oławską Galę Talentów: „Otwórz oko i pokaz nam swój talent sportowy” patronatem honorowym objęli :

Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty,

Zdzisław Brezdeń – Starosta Oławski,

Tomasz Frischmann – Burmistrz Miasta Oława,

Jerzy Kamiński –  redaktor naczelny Gazety Powiatowej,

Marian Pluta – prezes Oławskiej Telewizji Kablowej.

Nagrody ufundowali:

Iwona Krawczyk – wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego,

Starostwo Powiatowe w Oławie,

Urząd Miasta Oława

Michał Rado – radny Powiatu Oławskiego,

Zbigniew Szwarc – Termy Jakuba,

Paweł Nabiałczyk – MGKS Oława 1945 oraz Fundacja Akademia Talentu,

Marta Berdyś – Hotel Marta,

Małgorzata Gąska – Centrum Relax,

Grażyna i Benedykt Więckowscy – Oławskie Centrum Rowerowe,

Tomasz Jurczak – Firma Wena.

DSC_0011

Pomysłodawcami i organizatorami Gali były: Agnieszka Kuczmowska i Agnieszka Szawan-Paras.

 

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie sali oraz wsparcie organizacyjne pani Marii Klekot oraz panu Robertowi Stępniowi.

Za oprawę gastronomiczną dziękujemy uczniom klas drugiej i trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych z CKZiU.

Oprawę graficzną imprezy przygotowali: uczeń Mieszko Mrówka i nauczyciele: Katarzyna Nazar, Jacek Skórski, Anita Weber-Weller.

Oprawę techniczną imprezy przygotowali uczniowie: Jakub Łabuński, Żora Logyan, Filip Grzeszczuk, Bartosz Ciszewski oraz Michał Jaśnikowski. Za pomoc w organizacji dziękujemy także pani Monice Grzybowskiej.

Uczestnicy I Oławskiej Gali Talentów: „Otwórz oko i pokaż nam swój talent sportowy”

1.Nadia Skwarek - jazda konna Szkoła Podstawowa nr 1

2.Wojciech Biela – tenis Szkoła Podstawowa  nr 1

3.Maciej Frysztak – podnoszenie ciężarów Szkoła Podstawowa  nr 1

4.Dominika Kasprzak i Joanna Nabiałczyk – taniec Szkoła Podstawowa  nr 3

5.Karolina Golec – taniec Szkoła Podstawowa  nr 3

6.Zuzanna Kordus – taniec Szkoła Podstawowa nr 3

7.Anna Butwicka i Maria Wilgosz – taniec Szkoła Podstawowa  nr 3

8.Julia Janik – akrobatyka artystyczna Szkoła Podstawowa  nr 4

9.Dominik Opoń - taekwondo Szkoła Podstawowa  nr 4

10.Maksymilian Kern – akrobatyka siłowa Szkoła Podstawowa  nr 4

11.Jagoda Kudryńska- jeździectwo Szkoła Podstawowa  nr 5

12.Julia Pyrz- taniec hip hop Szkoła Podstawowa  nr 5

13.Kinga Mazur- taniec Szkoła Podstawowa  nr 5

14.Krzysztof Cieciorko –judo Gminna Szkoła Podstawowa

15.Natalia Galle –jazda konna Gminna Szkoła Podstawowa

16.Gabriela Stopyra –taniec Gminna Szkoła Podstawowa

17.Rafał Węglarowicz –jazda kładem Gminna Szkoła Podstawowa- gimnazjum

18.Aleksandra Maszyńska –  balet Gminna Szkoła Podstawowa– gimnazjum

19.Oliwia Niepsujewicz – taniec Szkoła Podstawowa  nr 6 – gimnazjum

20.Aleksandra Mruk  – pływanie Szkoła Podstawowa  nr 6 – gimnazjum

21.Oskar Opatowski i Adam Płócienniczak – parkur Zespół Szkół – Jelcz-Laskowice

22.Natalia Wieczorek –gimnastyka Zespół Szkół – Jelcz-Laskowice

  1. Weronika Frąckowiak –jeździectwo Liceum Ogólnokształcące Nr I

24.Sandra Skoreńko – nowoczesne formy ruchu przy muzyce Liceum Ogólnokształcące Nr I

25.Paulina Smolnicka -podnoszenie ciężarów Liceum Ogólnokształcące Nr I

  1. Władek Zdybał, Anna Kowalczyk, Mateusz Zdybał, Dorota Regmunt, Patrycja Majdzińska, Natalia Balaga, Paulina Strońska, Patrycja Pondo, Patrycja Jędrzejczyk – pokaz taneczny Zespół Szkół Specjalnych
  2. Patrycja Pondo, Patrycja Jędrzejczyk, Marcelina Czart, Igor Lis i Krzysztof Skubisz – pokaz akrobatyczny Zespół Szkół Specjalnych
  3. Jakub Zieliński – podnoszenie ciężarów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
  4. Wojciech Rożniatowski – boks Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
  5. Joanna Stanowska, Mateusz Październik – taniec Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
  6. Sandra Tysa – taniec Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Fot: Agata Piasecka, klasa 4C

Biuletyn Informacji Publicznej