MARATON PISANIA LISTÓW – AMNESTY INTERNATIONAL

MARATON PISANIA LISTÓW – AMNESTY INTERNATIONAL

Razem mamy siłę!

Startujemy z kolejną ważną i dużą akcją.

Nasza szkoła weźmie udział w akcji pisania listów w obronie więźniów politycznych, ludzi niesłusznie przetrzymywanych w więzieniach, torturowanych i prześladowanych.

Maraton pisania listów od wielu lat koordynuje Amnesty International, międzynarodowa organizacja, która stawia sobie za cel zapobieganie naruszeniom praw człowieka. Listy, które napiszemy trafiają do władz różnych państw odpowiedzialnych za represje.

Szczególnie mocno chcielibyśmy się ująć za naszym rodakiem, wybitnym dziennikarzem, blogerem, działaczem polskiej mniejszości w Białorusi – Andrzejem Poczobutem. Poczobut na podstawie fałszywych oskarżeń w 2021 r. otrzymał wyrok ośmiu lat pozbawienia wolności i trafił do kolonii karnej. Białoruskie władze pozbawiły Polaka kontaktu ze światem, a służba więzienna odmawia Poczobutowi pomocy medycznej.

Listy w obronie naszego rodaka oraz innych prześladowanych napiszemy i wyślemy 8 grudnia. Wcześniej jednak spodziewajcie się różnych wydarzeń poprzedzających maraton. Szczegóły akcji już niedługo!

Koordynatorami akcji są: Samorząd Uczniowski pod opieką Moniki Grzybowskiej oraz klasa 1 LI wraz z wychowawcą, Marcinem Sawickim.

 

Skip to content