IV Piknik Kościuszkowski i pasowanie pierwszych klas

IV Piknik Kościuszkowski i pasowanie pierwszych klas

27 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się IV Piknik Kościuszkowski. Podczas uroczystości do grona naszej społeczności zostali przyjęci poprzez pasowanie uczniowie klas pierwszych.

Mimo niesprzyjającej aury, udało się zrealizować wszystkie zaplanowane działania. Tradycyjnie klasy drugie, wraz z Samorządem Uczniowskim oraz zaproszonymi gośćmi, przygotowały liczne atrakcje i niespodzianki dla młodszych kolegów i koleżanek. Piknik stał się doskonałą okazją do integracji, lepszego poznania swoich umiejętności oraz zdobycia wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego. Poszczególne klasy przygotowały również krótkie prezentacje swoich kierunków oparte na zabawnych i zaskakujących pomysłach.

Symbolicznego pasowania dokonali Starosta Oławski Pan Mirosław Kulesza wraz z Dyrektor Panią Marią Domaradzką.

W tym roku szkolnym szkoła przyjęła aż osiem klas pierwszych, co stanowiło duże wyzwanie organizacyjne. Uczniowie, dobrani w międzyklasowe pary, rywalizowali ze sobą, wykonując zadnia czekające na 10 stacjach. Można było sprawdzić wiedzę o funkcjonowaniu szkoły, zmierzyć się z ubieraniem policyjnego sprzętu PZ podczas wykonywania zadania przygotowanego przez KP Policji, wykazać się sprytem i umiejętnością współdziałania w grupie, sprawdzić zakres sprawności fizycznej, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Zadania zostały tak przygotowane, aby młodzież pracowała wspólnie na korzyść całego zespołu klasowego. Nad wszystkim czuwali sędziowie-uczniowie klas drugich, którzy zdobywali doświadczenie w przeprowadzeniu dużej imprezy o charakterze sportowym. Śmiechu tego dnia nie brakowało. 

Warto pamiętać, że wspólna zabawa jest tylko jednym z walorów takiej imprezy. Uczniowie w trakcie wykonywania zadań uczyli się nie tylko współpracy, organizacji, logicznego myślenia czy kreatywności, ale także pogłębili wiedzę na temat RKO oraz udzielania pomocy poszkodowanym. 

Po zakończonej rywalizacji nadszedł czas na podsumowanie i nagrody. W tym dniu nikt nie przegrał, każda klasa otrzymała bon upominkowy do wspólnego wykorzystania na działania integracyjne i drobne upominki. Na koniec zaproszono uczniów na słodki poczęstunek. 

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – klasa 1 Li bon o wartości 800 zł 
II miejsce – klasa 1 GP bon o wartości 600 zł 
III miejsce – klasa 1 LO bon o wartości 400 zł 
Pozostałe klasy otrzymały bony o wartości 200 zł 

Nie udałoby się nam zorganizować tego dnia bez wsparcia licznych sponsorów,
którym serdecznie dziękujemy. 

Chomicki Usługi Transportowe

 Wszystkim nowym uczniom życzymy wytrwałości, sukcesów, miłych chwil i wszystkiego najlepszego w murach CKZiU przez najbliższe 4/5 lat!!! 

Tekst: M. Grzybowska
zdjęcia: M. Sowa, uczniowie CKZiU

Skip to content