Oddajemy głos młodym!

Oddajemy głos młodym!

W piątek przed południem pod szkołą pojawił się wóz transmisyjny stacji TVN24. Panowie z telewizji wybrali się do nas, aby zarejestrować szkolną debatę, jedno z wielu wydarzeń związanych z realizacją projektu „Młodzi Głosują” Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Nad organizacją wydarzenia czuwał samorząd uczniowski pod znakomitym kierownictwem p. Moniki Grzybowskiej, Dyrekcja szkoły oraz ogromna cześć społeczności szkolnej, zarówno uczniów jak i nauczycieli. Za stronę merytoryczną odpowiadał p. Marcin Sawicki i sami uczestnicy dyskusji.

Tematy do rozmowy zaproponowała młodzież. Uczniowie przygotowali także materiały promocyjne, zadbali o właściwe nagłośnienie sali, fotograficzną dokumentację wydarzenia oraz relacje w szkolnych mediach społecznościowych. Nasza młodzież podczas debaty wykazała się talentami krasomówczymi, nienaganną kulturą słowa oraz gruntownym przygotowaniem. Uczniowie nie bali się poruszać aktualnych i budzących spore emocje tematów, takich jak prawa kobiet czy granice wolności słowa.

Debata stanowiła wstęp do głównego wydarzenia związanego z udziałem szkoły w ogólnopolskiej akcji „Młodzi Głosują” – szkolnych prawyborów. A te czekają nas już wkrótce!

Skip to content