Regionalne Potyczki Klas o Profilu Mundurowym – zwyciężyliśmy!

Regionalne Potyczki Klas o Profilu Mundurowym – zwyciężyliśmy!

Potyczki Klas Mundurowych już od kilku lat wpisują się w harmonogram imprez organizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Czas pandemii wstrzymał międzyszkolną rywalizację, ale nie zniechęcił młodych kadetów do współzawodnictwa..

Gościliśmy Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z Bielawy,  Zespół Szkół Budowlanych z Brzegu oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Ziębic.

Impreza odbyła się przy wsparciu i zaangażowaniu Funkcjonariuszy Policji z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu,  Funkcjonariuszy Policji z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie oraz ratownika zespołu Ratownictwa Medycznego pana Bogdana Bogusza. Uzyskaliśmy również wsparcie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie.

Regionalne Potyczki Klas Mundurowych to zawody o charakterze sprawnościowym z elementami testów sprawnościowych wymaganych w policji i wojsku, znajomości ratownictwa medycznego.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie.

I miejsce zajęli uczniowie z CKZiU w Oławie – klasa policyjna, II miejsce Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, III  miejsce CKZiU w Oławie – klasa wojskowa. 

 

Skip to content