1LO w stolicy!

1LO w stolicy!

16-18 maja 2023 roku klasa 1LO o profilu dziennikarsko-policyjnym brała udział w wycieczce do Warszawy. Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Krakowskiego Przedmieścia oraz Starego Miasta.

Krótki spacer z przewodnikiem był miłym wstępem do czekającej nas wizyty w Muzeum Narodowym, gdzie podziwialiśmy najważniejsze eksponaty od galerii od sztuki starożytnej do wystaw współczesnych. Po tym przyszedł czas na kreatywne zabawy w Muzeum Iluzji.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Sejm RP, co stało się okazją do poznania historii polskiego parlamentaryzmu oraz rozmowy o dzisiejszym funkcjonowaniu władzy ustawodawczej. Po wyjściu z sali posiedzeń, udaliśmy się do holu głównego, jednego z najbardziej reprezentacyjnych elementów kompleksu sejmowego, gdzie przywitał nas Pan poseł Dariusz Klimczak.

Dalszy pobyt w Warszawie uatrakcyjniło nam zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz Pałacu Kultury i Nauki.

Ostatni dzień wycieczki był bardzo intensywny. Metrem przemieściliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, w które zachwyciło wspaniałą wystawą. Zbieraliśmy kartki z  kalendarza z dokładnym opisem każdego dnia powstania, obejrzeliśmy film prezentujący jak  wyglądała stolica po wojnie oraz przemieszczaliśmy się replikami kanałów, jakimi przedostawali się powstańcy w trakcie walk.

Ostatnim punktem wyprawy były warsztaty medialne w siedzibie Onet-u, podczas których uczniowie, nie tylko klasy dziennikarsko-filmowej, mogli poznać tajniki pracy redaktorów i redaktorek tego portalu. Zobaczyliśmy jak wygląda profesjonalne studio informacyjne. Nie zabrakło spotkań z autorami wielu ciekawych reportaży, a na koniec uczestniczyliśmy w zajęciach o storytellingu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Magdaleny Matykiewicz za oprowadzenie nas po redakcji i poświęcony czas.

tekst i zdjęcia: Adam Rembisz

Skip to content