Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

08.03.2023 r uczniowie trzeciej klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Impreza ta, po dwuletniej przerwie została zorganizowana w systemie stacjonarnym (przez poprzednie, pandemiczne lata towarzyszyły nam webinary), dlatego mogliśmy odwiedzić i poznać mury uczelni.

Podczas Dni Otwartych, uczniowie szkół średnich mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni – dowiedzieć się co i na jakich wydziałach mogą studiować, a także jakie są warunki postępowania rekrutacyjnego. Ponadto uczniowie brali udział w kilku krótkich wykładach: o żywności, pszczołach i ich roli dla ludzi, stanie wody na świecie, ropie czy chirurgii weterynaryjnej. W czasie wykładów, przyszli studenci mogli dowiedzieć się wielu ciekawych i nowych rzeczy, a także zapoznać się z tematyką zajęć i prac badawczych prowadzonych na uczelni.

Dni Otwarte to także okazja do zobaczenia uczelni (i studiowania) od drugiej strony. Bo przecież studia to nie tylko kolokwia, zaliczenia i sesja. To także czas nawiązywania nowych znajomości (może tych na całe życie?) i rozwijania swoich pasji naukowych. Dlatego też podczas imprezy prezentowały się różne Koła Naukowe działające na uczelni – dzięki starszym studentom nasi uczniowie mogli zjeść molekularne lody, wyizolować DNA z roślin czy obejrzeć pod mikroskopem hodowlę bakterii, grzybów czy drożdży.

Tekst: E. Górnicka

Zdjęcia: K. Trojanowska, uczniowie kl. 3GH/G

Skip to content