Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

Pierwszego grudnia klasy 3LO i 4GP wyruszyły w poszukiwaniu gwiazd do Planetarium w Chorzowie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od ekspozycji w całości poświęconej astronomii, na której w interaktywny sposób uczniowie zapoznali się między innymi z różnego rodzaju instrumentami obserwacyjnymi takimi jak lunety, teleskopy czy celostat. Jedną z największych atrakcji tej ekspozycji był pokój pozwalający na spacer wśród gwiazd w okularach 3D.

Następnie uczniowie uczestniczyli w dwugodzinnej lekcji pod sferycznym niebem planetarium, na którym nowoczesny system projekcyjny pozwalał wyświetlić około 100 milionów gwiazd i zabrał uczniów w najdalsze zakątki Wszechświata. Temat lekcji: „A jednak się kręci”, utrwalił wiadomości dotyczące ruchów Ziemi, elementów sfery niebieskiej i naszego Układu Słonecznego.

Na zakończenie uczniowie przenieśli się na Międzynarodową Stację Kosmiczną uczestnicząc w sensie Explore, dostarczającym dodatkowych wrażeń i przekazującym w przystępny sposób prawa Keplera, które pozwoliły na eksplorację kosmosu i lądowanie człowieka na Księżycu.

Kolejna wycieczka w kierunku gwiazd już 14 grudnia z kolejnymi dwoma klasami.

 

Skip to content