III Piknik Kościuszkowski i pasowanie klas I

III Piknik Kościuszkowski i pasowanie klas I

4 października 2022 roku odbył się III Piknik Kościuszkowski. Podczas tej uroczystości do grona naszej społeczności zostali przyjęci poprzez pasowanie uczniowie klas pierwszych.

Oficjalną część rozpoczęły przemówienia Dyrektor Szkoły Marii Domaradzkiej oraz Starosty Oławskiego Zdzisława Brezdenia. Uroczystość zaszczycili także swoją obecnością Wicestarosta Witold Niemirowski, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury Sportu i Zdrowia Magdalena Bronowicka-Romei, Komendant Powiatowy Policji w Oławie podinspektor Artur Dobrowolski oraz Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców Katarzyna Tatar-Mądrzyk.

Przed pasowaniem pierwszoklasiści mieli musieli pokonać 7 stacji związanych z różną tematyką. W tym roku gościliśmy ratownika medycznego, który wspomógł nas w zakresie pokazów. Część stacji poświęcona była pierwszej pomocy przedmedycznej. Klasy rywalizowały ze sobą dobrane w pary. Uczniowie mogli sprawdzić wiedzę dotyczącą organizacji pracy w szkole, wykazać się sprytem i współdziałaniem w grupie. Zadania były tak przygotowane, aby młodzież pracowała wspólnie dla zespołu klasowego. Śmiechu tego dnia nie brakowało. Wiedza z RKO oraz podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej została utrwalona.

Na koniec każda z klas przygotowała krótką prezentację nawiązującą do kierunku, który wybrali. Jak zawsze nie zawiodła nas ich kreatywność.

Symbolicznego pasowania dokonała dyrektor Maria Domaradzka. Klasy otrzymały słodkie upominki oraz zakładki zaprojektowane i wykonane przez starszych kolegów. Na zakończenie na wszystkich czekała ciepła grochówka. Wszystkim nowym uczniom życzymy wytrwałości, sukcesów, wielu niezapomnianych momentów, z które złożą się na wachlarz wspomnień i wszystkiego najlepszego na najbliższe 3/4/5 lat spędzone w murach CKZiU!!!

Więcej zdjęć z wydarzenia:
https://www.facebook.com/media/set?set=a.533012302164554&type=3

Skip to content