Konkurs Geo-Planeta – podsumowanie

Konkurs Geo-Planeta – podsumowanie

W czwartek 10 marca 2022 roku, podczas długiej przerwy odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Geo-Planeta, organizowanego przez Wydział Geografii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Upowszechnienia Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Konkurs miał na celu szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie (zarówno w aspekcie gospodarczym, jak też terytorialnym). Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: testu składającego się z 30 pytań testowych i jednego pytania opisowego, oraz pracy indywidualnej. Dziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w teście, jedna uczennica, pod kierunkiem Pani Elżbiety Ordy, przygotowała pracę albumową nt. „Zjawisk atmosferycznych i ich skutków”. 

Test został przeprowadzony 26 listopada 2021 roku, ale wyniki otrzymaliśmy na początku marca. Niestety żaden z naszych uczniów nie został laureatem krajowym, ale najlepsi uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni książkami lub drobnymi upominkami, przygotowanymi przez szkolnego koordynatora. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom przesłany od organizatora konkursu. Pierwsze miejsce w kategorii „test” w naszej szkole zdobył Łukasz Kondys, drugie miejsce ex aequo Paulina Rachwał i Tomasz Podlejski, trzecie miejsce, również ex aequo: Anastazja Kotyk i Dominik Kropski. Wyróżnienie za pracę indywidualną otrzymała Martyna Oczkowska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Szkolny koordynator:
Eliza Golańska 

Skip to content