Pasowanie i II Piknik Kościuszkowski za nami

Pasowanie i II Piknik Kościuszkowski za nami

21 października odbył się II Piknik Kościuszkowski. Podczas tej uroczystości do grona naszej społeczności zostali przyjęci poprzez pasowanie uczniowie klas pierwszych i drugich. Pogoda pokrzyżowała nasze plany i zaplanowane wydarzenie z terenu zielonego przed szkołą zostało przeniesione do budynku. Jednak nie zepsuło to doskonałej zabawy. Była to okazja do integracji, lepszego poznania swoich umiejętności oraz zdobycia wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego.

Zanim nastąpiło symboliczne pasowanie, którego dokonała dyrektor Maria Domaradzka, klasy dobrane w pary rywalizowały ze sobą. Można było sprawdzić wiedzę o organizacji pracy w szkole, rozwiązać łamigłówkę zwinnościową oraz wykazać się sprytem i współdziałaniem w grupie. Zadania były tak przygotowane, aby młodzież pracowała wspólnie dla zespołu klasowego. Śmiechu tego dnia nie brakowało. Jednak pamiętajmy, że poprzez zabawę zawsze się czegoś uczymy i dlatego też uczniowie na jednej ze stacji pogłębili wiedzę na temat RKO oraz udzielania pomocy poszkodowanym. Poszczególne klasy przygotowały również krótkie, prezentacje swoich kierunków. Ich pomysły były zabawne i zaskakujące. Po wyczerpujących zadaniach była grochówka oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz uczniów klas trzecich.

Wszystkim nowym uczniom życzymy wytrwałości, sukcesów, miłych chwil i wszystkiego najlepszego w murach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przez najbliższe 3/4/5 lat!!!

tekst M. Grzybowska
zdjęcia W. Łoziński

Skip to content