Tytuły Technika i Zawodowca Roku 2021 dla absolwentek CKZiU

Tytuły Technika i Zawodowca Roku 2021 dla absolwentek CKZiU

27 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Oławie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych absolwentów. W ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół średnich, realizowanego przez samorząd Powiatu Oławskiego, co roku przyznawane są trzy tytuły: Maturzysta Roku, Technik Roku i Zawodowiec Roku. 

Laureatkami wyróżnień w roku 2021 zostały dwie absolwentki Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego w Oławie – Aleksandra Michniewicz i Oliwia Włodarczyk.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Aleksandra Michniewicz
Technik Roku 2021

Jestem tegoroczną absolwentką Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Oławie. Ukończyłam technikum o profilu hotelarskim z wyróżnieniem oraz wpisem do Złotej Księgi. W 2018r. uczestniczyłam w projekcie „Mój Zawód – Europejskie Standardy”, który umożliwił mi miesięczną praktykę zawodową w Rimini. W 2019r. wzięłam udział w XI edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie i uzyskałam tytuł finalisty. Jestem też studentką pierwszego roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Moją pasją jest język angielski oraz literatura – stąd też taki kierunek studiów. W wolnym czasie lubię wędrować po górach oraz uczyć się języka włoskiego, który wybrałam jako lektorat.

Oliwia Włodarczyk
Zawodowiec Roku 2021

Właściwie to odkąd pamiętam byłam zakochana we fryzjerstwie i wiedziałam, że właśnie to będę w życiu robić. Nigdy nie miałam ku temu wątpliwości. Po trzech latach praktycznej nauki zawodu, od września oficjalnie pracuję na stanowisku fryzjer w zakładzie z mamą. Wszystko co osiągnęłam do tej pory, zawdzięczam właśnie jej. Jest moim autorytetem i motywuje mnie do działania. Momentami trudno połączyć relacje mama-córka oraz pracodawca i pracownik, ale jak się okazuje, nie ma rzeczy niemożliwych. Wielokrotnie uczestniczyłam w szkoleniach fryzjerskich. W drugiej klasie szkoły branżowej otrzymałam stypendium za wyróżniające wyniki uzyskane podczas kursów zawodowych. Naukę ukończyłam z wyróżnieniem za egzamin czeladniczy. Aktualnie uczę się zaocznie i przygotowuje się do egzaminu maturalnego. Marzę, aby w przyszłości zostać szkoleniowcem.

Skip to content