Budowa warsztatów szkolnych

Budowa warsztatów szkolnych

Po kilku spokojniejszych dniach, praca na placu budowy znów wre. Na terenie CKZiU od dwóch tygodni pracuje ekipa budowlana, która za pomocą ciężkiego sprzętu przygotowuje grunt pod fundamenty nowego budynku, w którym odbywać się będą zajęcia praktycznej nauki zawodu. 

Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek powstaje w ramach programu „Budowa profesjonalnych warsztatów przy Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Kutrowskiego 31 w Oławie”, który jest jednym z największych przedsięwzięć realizowanych na terenie powiatu.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Oławie „10 maja została podpisana stosowna umowa, z wykonawcą – firmą Polbau Sp. z o.o., na realizację tej inwestycji. Dokument, w imieniu samorządu powiatowego, podpisali starosta oławski Zdzisław Brezdeń i wicestarosta Witold Niemirowski. […] Termin realizacji przedsięwzięcia strony ustaliły na okres 11 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Koszt inwestycji został oszacowany na 8 323 166,84 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: – I nabór 2 059 360,00 zł, II nabór – 3 500 000,00 zł. Łącznie samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości: 5 559 360,00 zł.”
źródło

zdjęcia: J. Danik-Kruk

Skip to content