Geo-Planeta – podsumowanie

Geo-Planeta – podsumowanie

Zwykle w połowie marca corocznie podsumowujemy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geo-Planeta, organizowanego przez Wydział Geografii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Upowszechnienia Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Konkurs ma na celu szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie (zarówno w aspekcie gospodarczym, jak też terytorialnym).

Konkurs składał się z 30 pytań testowych i jednego pytania opisowego. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Test, wyjątkowo w formie on-line, odbył się 30 listopada 2020 roku, ale wyniki otrzymaliśmy na początku marca.

Niestety żaden z naszych uczniów nie został laureatem krajowym, ale jak zwykle wyróżniamy najlepszych uczniów z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Solnica z klasy 3D, drugie miejsce Julia Gandziej z klasy 2LO, trzecie miejsce Jakub Boratyński z 4H.

Ponieważ podsumowaniu towarzyszy zwykle uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych uczniów oraz fotorelacja, wstrzymywaliśmy się z ogłoszeniem wyników konkursu do czasu powrotu do szkoły. Niestety, w związku z przedłużającą się nauką zdalną, przedstawiamy wyniki tylko formalnie, a po dyplomy i nagrody uczniowie zgłoszą się w momencie powrotu nauki stacjonarnej (lub w momencie odbioru świadectwa szkolnego).

Najlepszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Skip to content