„Akcja Menstruacja” w naszej szkole

„Akcja Menstruacja” w naszej szkole
W ramach współpracy z fundacją „Akcja Menstruacja” udało się włączyć naszą szkołę do programu „Hej, dziewczyny”, którego celem jest m.in. zapobieganie ubóstwu menstruacyjnemu poprzez zaopatrzenie szkół i placówek w środki higieny osobistej dla dziewcząt. Akcja została bardzo entuzjastycznie odebrana przez uczennice naszej szkoły. Szczególnie ważny jest jej społeczny wydźwięk w środowisku szkolnym. 
Artykuły higieniczne umieszczone są w oznaczonych pojemnikach w każdej damskiej toalecie. Korzystać z nich można w dowolnej chwili, w razie potrzeby.
Aktualna sytuacja epidemiczna zamknęła nas w domach, ale kiedy wrócimy do szkoły, będziemy mierzyć się z różnymi problemami. Ideą akcji jest, aby wesprzeć młode kobiety i poprawić ich komfort w trudnych dla nich dniach.
Czym jest ubóstwo menstruacyjne? Na czym polega okresowa rewolucja? Odpowiedzi na te inne pytania możecie znaleźć na stronie
oraz profilach społecznościowych
 
Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia jest współpraca i wsparcie inicjatywy. Pamiętajmy, że pudełko można zasilić także swoimi środkami higienicznymi. A zatem można brać i dawać…
 
Akcję zorganizowała Anna Rej i klasa 1 LO
Skip to content