Nowe możliwości praktyk dla uczniów hotelarstwa i gastronomii

Nowe możliwości praktyk dla uczniów hotelarstwa i gastronomii

Uczniowie kierunków hotelarstwo i gastronomia odbywają zazwyczaj swoje praktyki zawodowe we współpracujących ze szkołą hotelach i restauracjach Oławy oraz Wrocławia. Od lipca 2019 oferta praktyk rozszerzyła się o hotele położone w przepięknej górskiej lokalizacji. Dyrektor Centrum M. Domaradzka podpisała umowę o współpracy z dyrektorami  dwóch hoteli, należącymi do grupy INTERFERIE.

INTERFERIE to działająca od ponad 25 lat największa na Dolnym Śląsku sieć ośrodków wypoczynkowych i hoteli, które zlokalizowane są nad Morzem Bałtyckim i w Sudetach. W gestii Grupy INTERFERIE znajduje się blisko 2.000 miejsc noclegowych w najatrakcyjniejszych polskich kurortach. Nasi uczniowie mają możliwość odbywania praktyk m.in. w AQUAPARK SPORT HOTEL MALACHIT w Świeradowie Zdroju oraz SPORT HOTEL BORNIT w Szklarskiej Porębie.

Oba hotele są pięknie zlokalizowane w Sudetach, posiadają bogatą infrastrukturę i oferują praktyki na najwyższym poziomie. Nasi uczniowie będą mieli możliwości zapoznania się z obsługą różnego typu gości, a w szczególności sportowców (wyczynowych i amatorów), rodzin z dziećmi  czy zorganizowanych grup turystycznych. Dietetycy zajmą się opracowaniem menu dla sportowców…    W czasie wolnym będą mogli korzystać z uroków gór oraz basenów hotelowych. Obiekty zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie. Pierwsza grupa uczniów z klasy III G planowana jest na marzec 2020.

Więcej informacji o obiektach na stronie: https://www.interferie.pl/ oraz u Barbary Müller – nauczycielki hotelarstwa (sala 47).

Skip to content