Laureatka z indeksem na dziennikarstwo

Laureatka z indeksem na dziennikarstwo

Zuzanna Czajkowska z klasy 3D (dziennikarsko – filmowej) z centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie została laureatką V Olimpiady Wiedzy o Mediach. Zuzanna uzyskała wysokie, 17 miejsce wśród 48 laureatów nagrodzonych „indeksami” na kierunki dziennikarskie.

Olimpiada odbyła się 15 i16 marca 2019 roku, w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach, zawodnicy uczestniczyli w spotkaniu z  redaktor Anitą Werner, a następnie udali się na zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie.

Do etapu centralnego zakwalifikowało się 160 osób (po 10 z każdego województwa), 48 najlepszych otrzymało indeks na jedną z uczelni. Zuzanna Czajkowska jest 17, dlatego ma duże szanse na to, że będzie to indeks wrocławskiej uczelni (zasada przyznawania indeksów jest taka, iż z puli wszystkich zaoferowanych przez uniwersytety indeksów, laureaci wybierają w kolejności zajętych miejsc; im wyższe miejsce, tym większy wybór). W tym roku do etapu centralnego zakwalifikowała się także Daria Walner, z tej samej klasy.

To już drugi sukces z rzędu uczniów klasy dziennikarsko – filmowej. Rok temu laureatem został Mateusz Nowak. Opiekunem olimpijczyków jest Magdalena Maziarz, nauczycielka edukacji medialnej.

Skip to content