Warsztaty filmowe w CeTA

Warsztaty filmowe w CeTA

8 marca 2019 roku grupa 9 uczniów z klas dziennikarsko – filmowych uczestniczyła w warsztatach filmowych Filmoteki Szkolnej prowadzonych przez profesjonalistów z Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Warsztaty trwały 9 godzin, podczas których uczniowie zapoznali się z każdym etapem powstawania filmu. Pierwsza część spotkania to teoria – wszystko na temat obrazu, dźwięku, montażu, gry aktorskiej.  Po przerwie uczniowie zajęli się tworzeniem historii do filmu i wykonali krótkie ćwiczenie. Role w zespole zostały podzielone: reżyser, kierownik planu, operatorzy, oświetleniowcy, dźwiękowcy, „pani od klapsa” oraz aktorzy.

Kolejna część warsztatów poświęcona była storyboardom, według których powstał krótki film, w zasadzie scena związana z dniem kobiet. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w montażu materiału i otrzymali zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

Projekt filmowy realizuje Filmoteka Szkolna, nasi uczniowie już po raz drugi skorzystali z bezpłatnej oferty, opiekunem grupy była Magdalena Maziarz.

Skip to content