III miejsce w regionalnym etapie ‘TURBOLANDESKUNDE’

III miejsce w regionalnym etapie ‘TURBOLANDESKUNDE’

Dnia 8 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Gawron, Martyna Haniszewska i Dawid Paź z klasy 2d wzięła udział w  regionalnym etapie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Austrii ‘TURBOLANDESKUNDE’ zajmując III miejsce na 25 zespołów. Zadania konkursowe polegały na udzielaniu ustnej odpowiedzi na pytania dotyczące szeroko pojętej wiedzy o Austrii. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą  z zakresu m.in. kultury, literatury, sztuki, polityki i historii tego niedużego, ale interesującego kraju. Nasza drużyna przyjęła odważną strategię wybierając pytania za największą ilość punktów, które wiązały się z odpowiedziami na pytania otwarte w języku niemieckim. Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Konkurs został przeprowadzony w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu.

Gratulujemy zespołowi tak dobrego wyniku!

Opiekunem zespołu była pani Agnieszka Szawan-Paras

Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbył się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

 

Skip to content