Dietetyk – stylista zdrowego stylu życia

27.02.2019 odbyło się spotkanie uczniów klasy 1G z panią Agnieszką Wojciechowską – dietetykiem prowadzącym działalność w Oławie, Wrocławiu i Namysłowie. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach realizowanej w Technikum żywienia i usług gastronomicznych innowacji pedagogicznej „Dietetyka z elementami analizy żywności”.

Prelegentka opowiedziała uczniom o zawodzie dietetyka. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to zawód klasyfikowany jako medyczny, w związku z czym wiąże się z dużą odpowiedzialnością, gdyż działania dietetyka mają wpływ na zdrowie, a niekiedy i życie osób, z którymi współpracuje.

Ponadto uczniowie usłyszeli czym zajmuje się dietetyk, z jakimi problemami zgłaszają się do jego gabinetu pacjenci. Jakimi cechami charakteru powinny odznaczać się osoby, które wybierają ten zawód. Pani Wojciechowska nazwała zawód dietetyka stylistą zdrowego trybu życia, stylistą zdrowia. Tak jak stylista, doradca wizerunku wskazuje nam co mamy założyć by dobrze wyglądać i się czuć, tak dietetyk doradza co jeść (w jakich ilościach i proporcjach, z jaką częstotliwością, jakie produkty spożywcze wybierać, a jakich raczej unikać) by zachować zdrowie lub je „podreperować”.

Organizatorami spotkania były p. Ewa Górnicka i p. Jagoda Ambrozik-Haba

Ewa Górnicka

Skip to content