Udział naszych uczniów w Dolnośląskim Konkursie Potraw Regionalnych

Udział naszych uczniów w Dolnośląskim Konkursie Potraw Regionalnych

27 listopada w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu odbyła się IX edycja Dolnośląskiego Konkursu Potraw Regionalnych. Naszą Szkołę reprezentowali Oscar Król z klasy 3G i Artur Marciniak z klasy 4G.

Zadaniem uczestników było przygotowanie przystawki z wykorzystaniem sera koziego dojrzewającego, jabłek i miodu akacjowego oraz dania głównego  z piersi z kaczki, kaszy gryczanej oraz borowików mrożonych.  Oskar i Artur wykonali: krem z koziego sera i puree jabłek oraz  kaczkę z puree z pietruszki i kaszotto z grzybami leśnymi.

W Jury zasiadło trzech Szefów kuchni : Grzegorz Pomietło z Art Hotel Wrocław, Zbigniew Koźlik z Hotel HP Park Plaza Wrocław, Mariola Monczak z Restaurant&Coctail Bar Pod Papugami.

Opiekunem uczniów była Jagoda Ambrozik-Haba.

 

Skip to content