Kryminalne zagadki Wrocławia

Kryminalne zagadki Wrocławia

25 września grupa policyjna klasy 1D wzięła udział w spotkaniu „Wirtualne miejsce zbrodni a rzeczywistość”. Zajęcia, zorganizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, odbyły się w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie poznali tajniki pracy techników kryminalistycznych, a Klaudia i Amelia osobiście pobrały odciski palców. Natomiast Natalia, za sprawą wirtualnych okularów, przeniosła się do nierzeczywistego miejsca zbrodni. Było to pierwsze z wielu spotkań nowych uczniów z tematyką  i działaniami ściśle związanymi z pracą policji.

Więcej zdjęć i relacja z wydarzenia na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego

DFN 2018. Wirtualne miejsce zdarzenia a rzeczywistość

II część wycieczki to wizyta w Muzeum Pana Tadeusza. Tutaj grupa musiała w escape roomie znaleźć polityczno-wojenną mapę Romera, która była ważnym narzędziem w uzasadnieniu polskich aspiracji terytorialnych na konferencjach pokojowych po I wojnie światowej.

Wystawa muzeum przeniosła nas w realia epoki i walki o wolność i doskonale wpisała się tematycznie w zbliżające się obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się wkrótce w naszej szkole.

Tekst: Teresa Domaradzka
Zdjęcia: Dominika Hull UW, Dominika Łaska MPT, Teresa Domaradzka

Skip to content